افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تحلیلگر استرالیایی: اسرائیل و آمریكا كانون تهدیدات و ناامنی های هسته ای برای جهان هستند!

‘غالی حسن’ تحلیلگر استرالیایی با تاكید بر اینكه اسرائیل و آمریكا هر دو زرادخانه بزرگ هسته ای دارند و آمریكا تنها كشور استفاده كننده از سلاح هسته ای، خاطرنشان كرد: اسرائیل و امریكا كانون خطرات و ناامنی های هسته ای در جهان هستند.

 

این تحلیلگر استرالیایی روز دوشنبه در مقاله ای كه پایگاه خبری جنبش عدالت جهانی مالزی آن را منتشر كرده، آورده است: اسراییل پیمان منع تكثیر سلاح های هسته ای را امضاء نكرده است و خطری برای كشورهای جهان محسوب می شود.

وی تصریح می كند: آمریكا قصد دارد ایران را از حق فعالیت های صلح آمیز هسته ای محروم كند اما در مقابل چشم خود را بر روی زرادخانه هسته ای اسراییل بسته است. در واقع رسانه های غربی تلاش می كنند تا توجه جهانیان را از كانون خطر واقعی كه اسراییل است به سوی ایران منحرف كنند كه حتی یك بمب هسته ای هم ندارد و تاكنون نه كشوری را اشغال كرده و نه به كشوری تهاجم كرده است.

این تحلیلگر سیاسی استرالیایی با تاكید بر اینكه فشار بر ایران برای بازگرداندن سلطه غرب به منطقه است، می نویسد:

علاوه بر تحریم ها و مجموعه ای از عملیات تروریستی بر علیه ملت ایران، اسراییل و آمریكا ایران را به اقدام خصمانه تهدید می كنند. ایران به طرز ناعادلانه ای به پیگیری برنامه نظامی هسته ای متهم شده و به عنوان تهدید برای صلح و ثبات جهانی معرفی می شود.

وی در مقاله خود می نویسد: این اتهامات كه از سوی اسراییل و آمریكا ساخته می شود با استفاده از رسانه های صهیونیستی نیز تبلیغ می شود. بی بی سی، رسانه های رابرت مرداك صهیونیست، الجزیره، نیویورك تایمز و دیگر رسانه های غربی سال هاست كه ایران را هدف اصلی حملات تبلیغی خود قرار داده اند. جنگ رسانه ای در واقع دومین جبهه ای است كه اسراییل و آمریكا علیه ایران باز كرده اند.

وی در ادامه رژیم صهیونیستی اصلی ترین خطر برای منطقه و جهان می داند و می نویسد: بر اساس نظر سنجی اخیر كه در میان شش كشور عربی مصر، اردن، لبنان، مراكش، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سوی دانشگاه مریلند نجام شده است، 88 درصد پاسخگویان عرب، آمریكا و 77 درصد نیز اسراییل را در رتبه های اول و دوم تهدید برای امنیت منطقه دانسته اند. موسسه نظر سنجی یورو بارومتر وابسته به كمیسیون اروپا نیز اسراییل را بزرگترین تهدید صلح جهانی دانسته است. بنابراین این اسراییل است كه باید هدف تحریم ها قرار گیرد نه ایران.

غالی حسن می افزاید: اینكه ایران علی رغم گزارش های آژانس و نهادهای اطلاعاتی غربی مبنی بر عدم وجود برنامه هسته ای نظامی همچنان تهدید می شود، نشان می دهد كه برنامه هسته ای ایران تنها بهانه ای برای فشار بر این كشور است. آمریكا و اسراییل این موضوع را بهانه قرار داده اند تا منطقه را به دوران قبل كه سلطه بلامنازعی داشته اند بازگردانند و ایران بزرگترین مانع در برابر این استراتژی آن هاست.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار