افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

تجمع مخالفان سیاست های دولت انگلیس در مقابل پارلمان این كشور

تجمع كنندگان همچنین خواستار متوقف شدن بررسی لایحه اصلاح نظام بهداشت و درمان ملی موسوم به ‘ان ایچ اس’ كه در حال حاضر دردستور كار مجلس اعیان انگلیس قرار دارد، شدند.

اكثر مردم انگلیس معتقدند كه این لایحه اصلاحی به منزله خصوصی سازی خدمات بهداشتی و درمانی است كه در نهایت باعث محروم شدن طبقات پایین جامعه از خدمات درمانی مجانی می شود. اما دولت انگلیس ضمن رد این اتهامات، مدعی است كه انجام اصلاحات در بخش بهداشت و درمان برای مدرن سازی و كارآمدتر كردن آن ضروری است.

تجمع كنندگان در مقابل پارلمان انگلیس پلاكاردهایی در دست داشتند كه بر روی برخی از آنها مطالبی علیه ‘اندرو لنزلی’ وزیر بهداشت و لایحه در حال بررسی اصلاح نظام بهداشت و درمان انگلیس نوشته شده بود.

آنان همچنین شعار می دادند: خدمات بهداشتی و درمانی مجانی حق همه مردم است، دست از سر نظام بهداشت و درمان بردارید، لایحه تغییر نظام بهداشت و درمان را متوقف كنید، كمك هزینه های خدماتی و رفاهی را قطع نكنید و …

معترضان سپس بطور گروهی و با تشكیل صف های طولانی در مقابل ورودی های پارلمان وارد لابی های پارلمان شدند تا با نمایندگان خود درباره ضرورت تعلیق سیاست های ریاضت اقتصادی بویژه خصوصی سازی سازمان بهداشت و درمان ملی انگلیس دیدار و گفت و گو كنند.

پیشتر تعدادی از صاحبان خودرو و شركت های حمل و نقل نیز در در مقابل پارلمان تجمع كرده بودند تا اعتراض خود را نسبت به افزایش مالیات و عوارض سوخت در انگلیس اعلام كنند.

قیمت هر لیتر بنزین معمولی در انگلیس در حال حاضر حداقل 37/1 پوند و قیمت هر لیتر گازوییل حدود 40/1 پوند است.

بخش عمده ای از قیمت خرده فروشی سوخت در انگلیس را انواع مالیات ها و عوارض دولتی تشكیل می دهد و معترضان در تجمع امروز خود از دولت و پارلمان خواستند در بودجه سال مالی آینده انگلیس كه هفته آینده تسلیم پارلمان می شود، حداقل 5/2 پنس از مالیات سوخت كم كنند.

تجمع كنندگان تاكید می كردند كه افزایش بی رویه قیمت سوخت باعث بیكاری و ورشكستگی بسیاری از رانندگان و شركت های حمل و نقل می شود و توان رقابتی آنها را با همتایان اروپایی شان به شدت كاهش می دهد.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار