افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

تجاوز جنسی در عربستان حلال شد!

عربستان

مردان عربستانی با این روش ارضای میل جنسی می کنند.
ازدواج در روز که بر اساس آن زوج فقط در ساعاتی از چاشت با هم ملاقات می‌کنند از مودل‌های جدید ازدواج در عربستان است. این نوع ازدواج را بسیاری از زنان و مردان عربستانی ترجیح می‌دهند.

به نقل از روزنامه المدینه عربستان؛ طبق قوانین عربستان، در ازدواج روزهنگام، مرد و زن فقط ساعات کوتاهی از روز – معمولا چاشت- را در کنار هم استند و در دیگر اوقات، هیچ گونه مسوولیتی نسبت به هم نخواهند داشت.

ازدواج روزهنگام، از جمله ازدواج‌های موقت در عربستان است که در آن مرد و زن با حکم شرعی به عقد هم در می‌آیند. تفاوت این ازدواج با ازدواج‌های موقت دیگر از قبیل: المسیار، المسفار، المصیاف و الابتعاث؛ محدود بودن ملاقات زوجین به ساعات مشخصی از روز است.

یک خانم عربستانی به نام رقیه العنزی در اعتراض به این ازدواج می‌گوید: ازدواج روزهنگام بر یک عقد شرعی و قانونی مبتنی است و زنان و مردانی که به این ازدواج روی می‌آورند، کار خلاف شرع و قانون اعمال نکرده‌اند ولی من از این لحاظ به آن اعتراض می‌کنم که مردان این ازدواج را من‌حیث ازدواج رتبه دو می‌شناسند و معمولا در این گونه ازدواج‌ها رفتار مناسبی با زنان نمی‌شود.

در همین راستا روزنامه المدینه گفتگویی با داکتر حسن محمود سفر – استاد پژوهشهای اسلامی و خانواده در پوهنتون عبدالعزیز- داشته؛ و نظر وی را در مورد ماهیت این این ازدواج جویا شده است.

محمود سفر با اشاره به منشاء غربی این ازدواج آن را از لحاظ شرعی دارای اشکالات متعددی می‌داند.

وی در مورد اصول شرعی این ازدواج می‌گوید: ازدواج روزهنگام، مشکلات متعددی را برای جامعه به همراه دارد، سرنوشت نامشخص اطفال حاصل از این ازدواج یکی از مشکلاتی است که در آینده باعث فروپاشی جامعه خواهد شد.

وی در ادامه می‌افزاید: مردانی که به ازدواج‌ روزهنگام گرایش دارند معمولا کسانی استند که قبلا تشکیل خانواده داده‌اند و دارای زن و بچه استند. اینگونه مردان برای فرار از مسوولیت به این‌گونه ازدواج‌ها روی می‌آورند.

داکتر محمود سفر همچنین در مورد مطابقت این ازدواج با اصول شرع مقدس می‌گوید: یکی از اهدافی که اسلام برای ازدواج در نظر گرفته؛ تشکیل خانواده و محافظت از حریم مقدس آن است ولی کسانی که این ازدواج را من‌حیث ازدواجی شرعی در قانون عربستان ثبت کرده‌اند ظاهرا در شرع تبحر کافی نداشته اند.

 1. Mohammad Farid :

  الهی توبه عربستان به کدام سو روان است

 2. Mirweis Yousafzai :

  این ازدواج ها خلاف شریعت محمدی است اینکار بهمثابه زنا پنداشته وخودرا بازی دادن است یکتعدا ملحدین یهود پرست میخواهند که اسلام ناب محمدی راخدشهدارکنند

 3. Kamil Nateq :

  عربها درعیاشی غرق اند

 4. Musawir Serat :

  کفرازکعبه خیزد کجا ماند مسلمانی

 5. عبدالوهاب لطیفی :

  رویت را سیانکن یگانه قانون خداوندج درعربستان تحت بیق میشودکسی که مرتکیب زیناشودمتحل سنگ سار ومجردتحزیرمیشود. توچرادروغ میگوید

 6. فضل احمد محمدی :

  بازبعضی هااینقدراعتقادداردبه اون لعنتی ها

 7. Wahid Ahmad Samadi :

  هرچیز بگندد نمک اش زنند … وای از آنروز که بگندد نک . در پایتخت اسلام این موارد باشد و در دیگر کشور های اسلامدمسلمان کشتن را حلال مسدانند.

 8. Shair Rahmani :

  عرب های کثافت از اول کجا مسلمان بودن که حال نیست

 9. Khuja Tajuddin Sediqi :

  آدم لود ه امکان نداره

 10. Shaber Asheq :

  ازدواج موقت یعنی سیغه بلی ؟

 11. Haji M Dawood Fahham :

  دروغ نگو

 12. Ezatullah Ezat :

  هاها اعراب عیاش

 13. زین الدین مرادی :

  کفر اگر از کعبه خیزد کجا ماند مسلمانی

 14. محمد حامد مبارز :

  توبه خدایا

 15. محمد رحمانی :

  -دروغ نگو

 16. Ghulamhaidar Ahmadi :

  از این عرب ها هیچ کاری بعید نیست

 17. عبدالقادر یارمند :

  عرب بستان اینکار اصلآانکام ندارد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار