افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 26 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

بی حُرمتی خانواده ترمپ در سرزمین حجاز

خانواده ترمپ

بعضی از رسانه های ایتالیایی به پوشش نامناسب همسر و دخترترمپ در سفر به عربستان اشاره کردند.

برخی از روزنامه ها و نشریات ایتالیایی از جمله ایل فاتو کوئوتیدیانو و کوریره دلاسرا بخشی از راپور های خود را به سفر خانواده ترمپ به عربستان و ایتالیا اختصاص داده و پوشش ملانیا و ایوانکا همسر و دختر رییس جمهوری امریکا را در سرزمین حجاز نامناسب خواندند در حالی که در دیدارخود با پاپ فرانسیس در واتیکان، در احترام به تشریفات داخلی واتیکان، حتی حجاب سیاه رنگ بر سر داشتند.

خانواده ترمپ2

همسر دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا با توجه به اینکه اصلیت اسلوونیا دارد و کاتولیک است، در واتیکان در حضور پاپ فرانسیس با کالای سیاه رنگ و با حجاب سر، ظاهر شد و به تشریفات سنتی واتیکان احترام گذاشت اما در سفر رسمی به عربستان سعودی تصمیم گرفت تا کالاهای خود را با پوشش های محلی منطبق نکند.

بدین صورت خانواده ترمپ در سفر به عربستان سعودی، مُـلکی که در آن نقاب برای زنان اجباری است، بدون حجاب بودند و به عنعنات و سنت این کشور احترام نگذاشتند.

کوریره دلاسرا می نویسد: بعد از مشاهده این مساله، برای خیلی ها این سوال مطرح شد که چطور همسر ترمپ تصمیم گرفت تا در مُـلکی سنتی مانند عربستان سعودی، خود را بدون حجاب نشان دهد درحالی که برعکس به تشریفات واتیکان احترام کامل گذاشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار