افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

بیعت قاصدان شاه بحرین با رژیم صهیونیستی!

bahrain israel

یک هیئت بحرینی برای سفری 4 روزه و دیدار با مقام های اسراییلی وارد سرزمین های اشغالی شده است.

به نقل از آژانس خبررسانی آناتولی، شبکه 2 تلویزیون اسراییل اعلام کرده است که یک هیئت بحرینی برای سفری 4 روزه و دیدار با مقام های اسراییلی وارد سرزمین های اشغالی شده است. این سفر در شرایطی انجام شده که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا شهر قدس را من‌حیث پایتخت اسراییل به رسمیت شناخته و این مساله با مخالفت گسترده بین المللی روبرو شده است.

این هیئت که ظاهرا با دستور حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین به اسراییل فرستاده شده، شامل مقام های مذهبی است و قرار است با مقام های اسراییلی در شهر تل آویو دیدار و گفتگو کند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی اسراییل، این هیئت بحرینی همراه با هیئتی از وزارت خارجه اسراییل از بخش قدیمی شهر بیت المقدس دیدن کرده است. جزئیات بیشتری از این سفر فاش نشده ولی شبکه 2 تلویزیون اسراییل اعلام کرده است که این هیئت پیام صلح و برادری شاه بحرین را برای اسراییل آورده است.

این راپور افزود: هیئت بحرینی اعلام کرده است که کنیسه های یهودی در بحرین، بازسازی خواهد شد و هیچ مانعی برای سفر اسراییلی‌ها به بحرین وجود نخواهد داشت.

در ماه سِپتِمبر شاه بحرین در جریان سفر به لس آنجلس در مراسمی که از سوی یک مرکز یهودی به مناسبت نسل کشی یهودیان برگزار شده بود، اشتراک کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل پیش از این گفته است که تحولات در روابط اسراییل با کشورهای میانه روی عربی، در وضعیت بی سابقه‌ای قرار دارد.

نتانیاهو افزود: ابعاد همکاری ما با کشورهای عربی هنوز باید تنظیم و مشخص شود ولی این همکاری ها بهتر از هر زمان دیگری بوده است. این تغییرات کلان بر خلاف میل و خواست فلسطینی ها است. متاسفانه فلسطینی ها ذهنیت خود را برای رسیدن به هر گونه راهکاری تغییر نداده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار