- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

به قتل رسیدن مبارز تبعید شده فلسطینی در بلغاریا

عمر النایف از فرماندهان جبهه خلق فلسطین توسط سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در بلغاریا ترور شد.
“عمر نایف” مبارز تبعید شده فلسطینی از اهالی شهر جنین در شمال کرانه باختری، دیروز جمعه توسط سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی “موساد” در داخل سفارت فلسطین در بلغاریا ترور شد.

خانواده این مبارز تبعیدی فلسطینی که تحت تعقیب سازمان های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی قرار داشت، اعلام کرد که وی به شکل نامشخصی در داخل مقر سفارت فلسطین در بلغاریا که پس از درخواست رژیم صهیونیستی از وی برای تسلیم شدن، از دو ماه قبل به آنجا پناهنده شده بود، به قتل رسیده است و شواهد و قراین موجود حاکی از ترور وی توسط سازمان جاسوسی موساد است.

این رهبر جبهه خلق که اهل شهرک یامون در غرب شهر جنین بود، چند ماه قبل توسط سازمان اطلاعات رژیم اشغالگر قدس تحت تعقیب قرار گرفت و این سازمان از مراجع بلغاری خواسته بود که وی را تحویل آن دهند و از همین رو، عمر نایف زاید مجبور شد به سفارت فلسطین پناهنده شود.

رژیم صهیونیستی زاید را به بهانه مشارکت در عملیات مقاومتی که 28 سال پیش در شهر قدس به وقوع پیوسته و منجر به هلاکت یک شهرک نشین صهیونیست شده بود، تحت تعقیب قرار داده بود. وی توانسته بود پس از محکوم شدن به حبس ابد، از محابس صهیونیستی فرار کند و سپس راهی خارج از فلسطین شود.

خانواده این مبارز فلسطینی اعلام کرد که صبح دیروز جمعه خبر کشته  شدن وی در شرایط نامشخص را از طریق سفارت فلسطین در بلغاریا دریافت کرده است و این اقدام را ترور می داند.

این خانواده فلسطینی اعلام کرد که هیچ اطلاعی از جزئیات این حادثه ندارد، اما عمر قبلا هم چندین بار تهدید شده بود و پس از اینکه مراجع بلغاری قصد بازداشت و تحویل وی به رژیم صهیونیستی را داشتند، به سفارت فلسطین در بلغاریا پناهنده شده بود.
عمر نایف زاید در سال 1986 به بهانه مشارکت در قتل یک شهرک نشین صهیونیست در قالب یک تیم عملیاتی جبهه خلق بازداشت شده بود، اما سال 1990 توانست از محابس صهیونیستی فرار کند و روانه خارج شود. وی در بلغاریا زندگی می کرد و پس از ازدواج صاحب 3 فرزند شده بود.