افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

بن سلمان به زودی به تاج و تخت می رسد!

بن سلمان

کاربر افشاگر سعودی از هماهنگی ولیعهد این کشور با رییس جمهوری امریکا و دامادش برای تکیه بر تخت پادشاهی ظرف سه ماه پیش رو خبر داد.

فعال سرشناس عربستانی که در شبکه های اجتماعی با نام مجتهد فعالیت می کند با نشر پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تویتر تاکید کرد که بنا بر اطلاعات دریافتی از محافل نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، وی برای اعلام رسمی برکناری پدرش سلمان بن سلمان از قدرت و رسیدن به تاج و تخت کشورش، با دونالد ترمپ ، رییس جمهوری امریکا و دامادش جرد کوشنر هماهنگ کرده است.

بر اساس این راپور، مجتهد که بسیاری وی را به دلیل افشای مسایل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان سعودی یکی از اعضای این خاندان و یا از نزدیکان به آن قلمداد می‌ کنند، در این باره خاطر نشان ساخت که بنا بر هماهنگی صورت گرفته، از هم اکنون تا چهارم ژوئیه آینده (۱۳ سرطان) هر لحظه امکان دارد ولیعهد سعودی برکناری پدرش از قدرت و آغاز پادشاهی خود را اعلام کند و این بدان نیز معنی است که در صورت صحت اطلاعات دریافتی، وی در نهایت تا سه ماه دیگر به جوان ترین پادشاه این کشور در دوران زمامداری آل سعود تبدیل خواهد شد.

این فعال سعودی در رابطه با تاریخ چهارم ژوئیه نیز تاکید کرد که منبع اطلاعات دریافتی وی، دلیل انتخاب این روز من‌حیث زمان احتمالی آغاز پادشاهی بن سلمان را ذکر نکرده است.

این در حالی است که ولیعهد سعودی در جریان سفر طولانی خود به امریکا که نزدیک به سه هفته پیش آغاز شده و روز گذشته به پایان رسید، با ترمپ و بسیاری از مسوولان و سرمایه داران این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار