افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

بن سلمان از ترور، جان سالم به در بُرد

محمد بن سلمان

ولیعهد عربستان توسط شماری از افسران گارد ملی این کشور ترور شد.

به نقل از الدیار ، اطلاعات رسیده حاکی‌ست که پنج تن از افسران گارد ملی عربستان سعودی، که تحت قوماندانی شاهزاده بازداشت‌شده متعب بودند، روز شنبه در تلاش برای ترور محمد بن‌سلمان ولیعهد، به سمت موتر وی فیر کردند.

طبق این راپور، این افسران، که سوار بر موتر بودند، به موتر بن‌سلمان و همراهان وی فیر کردند، ولی بن‌سلمان در این حادثه آسیبی ندید؛ چرا که موتر وی زرهدار و ضدمرمی است ولی چند تن از محافظان وی زخم برداشتند.

پس از این حادثه در پایتخت، بن‌سلمان به سرعت به مقر وزارت دفاع حرکت کرد ولی این افسران در سَرَک‌های ریاض پنهان شدند و تاکنون نیروهای مبارزه با عملیات نظامی موفق به بازداشت و شناسایی هیچ‌کدام از این مهاجمان نشده‌اند.

طبق این راپور، در میان شاهزاده‌های بازداشت‌شده در عربستان سعودی در چوکات مبارزه با فساد، نام شاهزاده متعب بن‌عبدالله نیز به‌چشم می‌خورد که از منتقدان برجسته سیاست‌های داخلی و خارجی بن‌سلمان است. وی آخرین مانع در مقابل پادشاهی بن‌سلمان محسوب می‌شد.

ناظران می‌گویند بن‌‌سلمان از این نگرانی داشته که متعب ممکن است با انجام کودتایی، وی را در صورت رسیدن به پادشاهی، از قدرت برکنار کند. در حالی‌که هواداران متعب در گارد ملی عربستان در قبال تکروی‌های ملک سلمان و فرزندش آرام خواهند نشست یا دست به اقدامات تلافی‌جویانه خواهند زد خاصتاً که این قوماندانان احساس می‌کنند با برکناری متعب، به حاشیه رانده خواهند شد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار