افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بغدادی در حال مصاحبه برای انتخاب جایگزین العدنانی است!

العدنانی

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوزعربی، سرکرده داعش در حال انجام مصاحبه از نامزدهای جانشینی سخنگوی این گروه تروریستی است که چند روز پیش در حلب به هلاکت رسید.
روزنامه ساندی تایمز فهرست مختصری از نامزدهای جانشینی العدنانی را نشر کرده است که در صدر آن افرادی نظیر ترکی البن علی بحرینی و علی موسی الشواخ ( ابولقمان) سوری دیده می شود.

ترکی ۳۲ ساله است و از بالاترین نظریه پردازان داعش به شمار می رود. وی تجاوز به زنان ایزدی که در عراق به اسارت این گروه افتاد را مشروع اعلام کرد.

راپور هایی وجود دارد مبنی بر اینکه البن علی به بالاترین منصب های مشاوران شرعی این گروه تروریستی رسیده تاحدی که برخی وی را مفتی داعش می خوانند.

اما ابولقمان ۴۳ ساله است و اولین حاکم الرقه پس از اشغال این شهر محسوب می شود. گمان می رود که وی ناظر تجارت تیل داعش است.

بارها اعلام شده است که وی در یک حمله هوایی ایتلاف به هلاکت رسیده اما هیچ گاه تایید نشد و آنچه درباره وی تایید شده، این است که یک عنصرلیبیایی این گروه در اعتراض به شیوه رفتار وی با نیروهای خارجی با کارد او را زخمی کرده است.

ابولقمان از مهمترین قومندانانی است که اقدام به عسکرگیری برای داعش می کند.

کولن کلارک کارشناس تروریزم در موسسه امریکایی راند در این باره می گوید: دشوار است فردی بتواند از عهده مسئولیت هایی که عدنانی انجام می داد براید.

براساس نوشته روزنامه ساندی تایمز، مصاحبه بغدادی با نامزدهای این سمت همچنان ادامه دارد و این احتمال وجود دارد مسئولیت های عدنانی بین چندین نفر تقسیم شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار