افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

بشار اسد : تابع غرب نیستم و نخواهم شد!

‘بشار اسد’ رییس جمهوری سوریه تاكید كرد : اگر تابع آمریكا، غرب ، نفت و دلار بودم بحرانی در سوریه پیش نمی آمد و باید دانست كه تحت هیچ شرایطی تابع آنها نخواهم شد .

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، رییس جمهوری سوریه این مطلب را در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه ‘جمهوریت’ چاپ تركیه عنوان كرد.

وی با اشاره به اینكه بر اساس اعتقادات و اصول خود عمل می كند ، افزود: هیچ مداخله خارجی و پیشنهاد دیكته شده ای را قبول نمی كنیم و بر اساس نیروهای موثر داخلی عمل خواهم كرد .

رییس جمهوری سوریه با تاكید بر اینكه اگر برای حفظ قدرت عمل می كرد ، می توانست با تابع شدن به خواسته های آمریكا و درآمدهای نفت و دلار بدون روبرو شدن با بحرانی به حكومتش ادامه دهد ، اضافه كرد: بر پایه آرمانهای ملی حركت می كنم و تابع غرب نیستم و از همه مهمتر با احداث سپر موشكی غرب در كشورم موافقت نخواهم كرد .

اسد با ابراز تاسف از هدف قرار گرفتن هواپیمای نظامی تركیه توسط سوریه اعلام كرد ، اگر این هواپیما در آبهای بین المللی ساقط شده بود، از تركیه عذرخواهی می كردیم .

وی افزود: این جنگنده در كریدوری كه معمولا جنگنده های رژیم صهیونیستی به پرواز در می آیند، پرواز می كرد، لذا توسط سوریه هدف قرار گرفت . از اینكه هواپیما متعلق به تركیه بود، متاسفم .

رییس جمهوری سوریه اضافه كرد: ما مستنداتی داریم مبنی بر اینكه هواپیمای نظامی تركیه در حریم فضایی سوریه مورد هدف قرار گرفته است.

بشار اسد گفت: تركیه كاملا ارتباطات میان فرماندهان ارتش دو كشور را قطع كرده است به طوری كه یك خط تماس نیز برای برقراری ارتباط با نظامیان آن كشور وجود ندارد.

یك فروند جنگنده ‘اف – 4 ‘ تركیه دوم تیر ماه در دریای مدیترانه و در حریم هوایی سوریه هدف آتشبار قرار گرفت و ساقط شد.

 

 

صدای افغان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار