افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

بزودی/ کناره‌گیری تیلرسون از وزارت خارجه امریکا

رکس تیلرسون

رکس تیلرسون ، وزیر خارجه امریکا به دلیل تشدید اختلافات با دونالد ترمپ، رییس‌جمهور این کشور در اندیشه کناره‌گیری زودهنگام از سمتش است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان راپور داد اختلافات تیلرسون با ترمپ پس از انتقاد علنی رییس‌جمهور امریکا از وزیر عدلیه‌اش در مصاحبه با روزنامه نیویارک‌تایمز شدت گرفته است. تیلرسون از جمله وزرای ترمپ است که معتقد است او نباید انتقادات علنی خود از سشنز را مطرح می‌کرد.

دونالد ترمپ در مصاحبه با روزنامه نیویارک‌تایمز گفته بود اینکه جف سشنز خودش را از هر گونه تصمیم‌گیری مربوط به تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات امریکا کنار کشیده، ناعادلانه است.

توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 از جمله دیگر حیطه‌هایی است که رکس تیلرسون و دونالد ترمپ بر سر آن اختلاف‌های جدی دارند. نشریه فارن‌پالیسی روز شنبه راپور داد رییس‌جمهور امریکا تیلرسون و دستگاه وزارت خارجه را از تصمیم‌گیری بر سر سیاست واشینگتن در خصوص این توافق، به حاشیه رانده است.

به نوشته سی‌ان‌ان گفت‌وگوها در هفته‌های اخیر با حلقه‌های دوستان و نزدیکان تیلرسون از این حکایت داشت که او علی‌رغم ناکامی‌ها و اختلافات، قصد داشت دست‌کم تا پایان سال در سمتش باقی بماند.

با وجود این، دو منبع آگاه که به شرط عدم افشای نام با سی‌ان‌ان گفت‌وگو کرده‌اند، می‌گویند در صورتی که زودتر از این تاریخ شاهد خروج تیلرسون از دولت باشند، شگفت‌زده نخواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار