افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

بریتانیا پلان جنگی خود برای مقابله با کوریای شمالی را آماده کرد

کوریای شمالی

باتوجه به افزایش نگرانی‌ها نسبت به واکنش نظامی امریکا به هرگونه آزمایش راکتی دیگر کوریای شمالی طبق راپورات بریتانیا درحال آماده گی برای احتمال وقوع جنگ با پیونگ‌یانگ است.
یکی از این پلان‌ها که دیلی میل در راپوری به آن پرداخت اعزام ناو اچ‌ام‌اس کویین الیزابت، جدیدترین ناو طیاره بر بریتانیا حتی پیش از انجام سفرهای آزمایشی است.
یک مقام حاضر در کابینه دولت بریتانیا به دیلی میل گفت: ما تعداد زیادی کشتی برای اعزام داریم؛ ناوشکن‌های نوع 45؛ ناوچه‌های جنگی نوع 23. درصورت اجبار جدیدترین ناو طیاره بر بریتانیا نیز ممکن است سریعاً مورد استفاده قرار گیرد.
احتمال اعزام این ناو پیش از پروگرام زمانی باعث قیاس این موضوع با آغاز جنگ فالکلند شده است. یک منبع نیروی بحری به دیلی میل گفت: در فالکلند ما مجبور به واکنش در برابر آن اتفاق بودیم و ناو طیارهبر HMS Illustrious سریعاً وارد عمل شد، بااین‌حال این واکنشی برای حفاظت از قلمروی بریتانیا بود. در این مورد (کوریای شمالی) بریتانیا بخشی از ایتلاف متحد جهانی خواهد بود. ما هر حمایتی که بتوانیم ارایه خواهیم داد.
مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که بریتانیا به‌منظور مقابله با تهدیداتی مانند کوریای شمالی نیازمند تقویت بودیجه دفاعی خود است. ماه گذشته نیز وی به بی‌بی‌سی گفته بود که بریتانیا در برد راکت های دوربرد هستوی پیونگ‌یانگ قرار دارد.
وی گفته بود: امریکا کاملاً متعهد به دفاع از قلمروی خود، پایگاه‌ها و مردمش است. اما این مسئله شامل حال ما نیز می‌شود لندن به‌نسبت لس‌آنجلس به کوریای شمالی و راکت هایش نزدیکتر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار