افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

برگزاری تظاهرات علیه ناتو در منطقه اولیانوفسك روسیه

تظاهرات ضدناتو در اولیانوفسك از میدان ‘سی امین سال پیروزی’ این شهر آغاز شد و راهپیمایان تا میدان ‘لنین’ با سر دادن شعارهایی در مخالفت با ناتو تظاهرات كردند.

شركت كنندگان در تظاهرات اولیانوفسك روسیه علیه استقرار پایگاه ترانزیتی ناتو در این شهر شعارهایی چون ‘ جایی برای پیمان ناتو در روسیه نیست’ و ‘ ناتو جنیاتكار است’ سر دادند.

در این تظاهرات علاوه بر ساكنان منطقه اولیانوفسك جمعی از مردم شهرهای دیگر روسیه و نیز نمایندگان دومای این كشور حضور داشتند.

‘گنادی زوگانف’ رهبر حزب كمونیست روسیه در جمع تظاهركنندگان گفت: ما هرگز در برابر اقدام دولت روسیه برای میزبانی پایگاه ناتو در خاك كشورمان سكوت نمی كنیم.

وی از تظاهركنندگان خواست كه به اعتراض خود تا برچیده شدن پایگاه ترانزیتی ناتو در منطقه اولیانوفسك ادامه دهند.

رهبر حزب كمونیست روسیه اضافه كرد: ناتو در عراق، افغانستان و لیبی جنایات بی شماری را مرتكب شده است و ما هرگز اجازه نمی دهیم پایگاه آن در روسیه مستقر شود.

امروز همچنین صدها نفر از طرفداران حزب كمونیست روسیه در شهر نووسیبرسك در شرق روسیه علیه استقرار پایگاه ترانزیتی ناتو در خاك كشورشان تجمع كردند.

‘آناتولی لوكوت’ نماینده دومای روسیه در جمع تجمع كنندگان نووسیبرسك گفت: استقرار پایگاه ناتو در خاك روسیه تهدیدی جدی برای حق حاكمیت این كشور می باشد.

وی افزود: حزب كمونیست روسیه به مبارزه خود با استقرار پایگاه ترانزیتی ناتو در روسیه ادامه خواهد داد.

روز گذشته نیز جمعی از مردم روسیه همزمان با نشست ناتو در بروكسل و در مخالفت با استقرار پایگاه ترانزیتی این سازمان در خاك خود مقابل سفارت آمریكا در مسكو تجمع كردند و شعارهایی علیه آمریكا و ناتو سر دادند.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار