افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

برگزاری تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی در آنكارا

در این تظاهرات كه در میان تدابیر شدید امنیتی و با حضور شماری از اتباع كشورهای عرب در آنكارا برگزار شد ، معترضان شعارهای ‘ مرگ بر آمریكا’ ، ‘ مرگ بر اسراییل’ ، راه شهدا را ادامه خواهیم داد’ ، آمریكا قاتل گورت را از تركیه گم كن’، ‘ اسراییل قاتل گورت را از آنكارا گم كن ‘ ،’ در مقابل ظلم مقاومت خواهیم كرد’ و ‘ خون شهدا خون ما است’ سرداده و مراتب انزجار خود را از حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به ساكنن نوار غزه در روزهای اخیر اعلام كردند.

در بیانیه ای كه در پایان تظاهرات قرائت شد ، آمده است : رژیم اشغالگر قدس در نتیجه حرص و طمع محافل صهیونیستی و امپریالیستی در منطقه مورد حمایت قرار می گیرد، این رژیم از دو روز قبل مجددا حملات وحشیانه خود را به مناطق غیرنظامی غزه آغاز كرده است.

در این بیانیه با اشاره به اینكه در این حملات تاكنون 17 نفر جان خود را از دست داده اند ، آمده است : اشغالگری رژیم صهیونیستی با مصوبه های سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شد و این رژیم غاصب از سوی مجامع بین المللی و آمریكا مورد حمایت قرار می گیرد.

رژیم صهیونیستی هنوز در مورد رخدادهای فلسطین، غزه، بیت المقدس، حمله به كشتی مرمره آبی، استفاده از بمبهای فسفری، جرایم جنگی و انسانی حساب پس نداده است .

این بیانیه اضافه می كند : رژیم صهیونیستی تاكنون به هیچ یك از آتش بس های اعلام شده، پایبند نبوده است و دفاع مشروع مردم غزه از خود را به قتل عام تبدیل كرده و سعی در جلوه دادن این مساله به عنوان یك مساله داخلی كرده است و به تحریمهای موجود علیه غزه ادامه می دهد.

در این بیانیه با اشاره به پخش مستقیم قتل عام مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی از جوامع جهانی خواسته شده است نسبت به ظلم و ترور رژیم صهیونیستی واكنش نشان دهند.

در این بیانیه با تاكید بر اینكه جامعه جهانی نباید با سكوت در مقابل حملات اخیر رژیم صهیونیستی شریك جرم این رژیم باشند ، آمده است : تركیه می باید جایگاه خود در سیاستهای اسراییل را از نظر بگذراند و از هرگونه اتحاد صمیمی با رژیم صهیونیستی پرهیز كند.

در پایان این بیانیه ، معترضان ضمن اشاره به جرایم جنگی و غیر انسانی رژیم صهیونیستی نسبت به مردم غزه خواهان پایان دادن به سیاستهای غیرانسانی این رژیم شدند.

تظاهركنندگان پس از قرائت بیانیه ا سردادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی به آرامی متفرق شدند.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار