افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

بروز نشانه هایی از تیرگی روابط بین مصر و آمریكا!

یك منبع مصری كه خواست نامش فاش نشود گفت: یك هیات بلندپایه نظامی مصری كه از واشنگتن دیدار می كرد بصورت غیر منتظره دیدار خود را با چند نفر از قانونگذاران آمریكایی لغو كرد و شب گذشته به قاهره بازگشت.

این منبع بازگشت این هیات را به دلیل هشدارهای كنگره و كاخ سفید آمریكا مبنی بر اینكه مقابله مصر با نهادهای جامعه مدنی و غیردولتی ممكن است باعث لغو كمك نظامی سالانه آمریكا به مصر شود، دانست . این كمك ها سالانه یك میلیارد و 300 میلیون دلار بالغ می گردد.

هیات مصری پس از دیدار یك هفته ای خود از آمریكا و دیدار با شماری از مقامات وزارت خارجه و اعضای كنگره آمریكا این كشور را ترك كرد ، این هیات قرار بود این هفته با كارل لیون و جان مكین از كمیته نیروهای مسلح مجلس سنا دیدار كند.

در نخستین واكنش به این تصمیم سرلشگر محمد الكشكی وابسته نظامی سفارت مصر در واشنگتن گفت: هیات نظامی مصری به سرپرستی سرلشگر فواد عبدالحلیم معاون وزیر دفاع در امور تسلیحات به قانونگذاران آمریكا توضیح داد كه اكثریت مرم مصر از شورای نظامی حمایت می كنند .

وی افزود: مردم مصر نسبت به توانایی این شورا در پشت سر گذاشتن مرحله انتقالی اطمینان دارند و مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی مصر هستند.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار