- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

بان کی مون تحت فشارعربستان و اسرائیل…

بان کی مون

 

نیویورک تایمز: سعودی‌ها برای حذف نام آنها از لیست ناقضان حقوق کودکان بر سازمان ملل فشار آوردند.
در حالی که انتقادات بین‌المللی از اقدام سازمان ملل در حذف نام عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق اطفال ادامه دارد، روزنامه امریکایی در گزارشی به موضوع حذف نام عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی پرداخته است.

نیویورک تایمز در مطلبی نوشته است: «سعودی‌ها برای حذف نام آنها از لیست ناقضان حقوق اطفال بر سازمان ملل فشار آوردند».

در این مطلب تصریح شد: «برای دومین سال متوالی، نام بردن اردوهایی که در میدان نبرد اطفال را کشته و معلول می‌کنند، به صحنه مانورهای شدید سیاسی بین قدرتمندان در سازمان ملل تبدیل شده است».

روزنامه امریکایی ادامه می‌دهد: «سال گذشته بان کی مون دبیرکل سازمان ملل پس از فشارهای سنگین اسراییل و امریکا، اسراییل و حماس را از لست ناقضان حقوق اطفال حذف کرد. دوشنبه و تنها 4 روز پس از افزودن نام ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در حمله به یمن به این لیست، آقای بان اعلام کرد که فعلا آن را از لیست درآورده تا با یک تیم مشترک با ایتلاف متهم شده، موضوع را بررسی کند».

دقایقی پس از انتشار بیانیه دبیرکل سازمان ملل درباره خروج نام عربستان سعودی از لیست مذکور، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل گفت که «از همان ابتدا، قرار دادن عربستان سعودی در این لیست، هیچ پایه و اساسی نداشت».

نیویورک تایمز با اشاره به نگرانی از قطع کمک‌های مالی سعودی‌ها به سازمان ملل افزود: «عربستان سعودی و کویت که هر دو عضو ایتلاف شامل 9 کشور از جمله مصر، امارات عربی متحده و سودان در حمله به یمن هستند، کمک کنندگان مالی مهمی به نهادهای سازمان ملل از قبیل یونیسف هستند».