افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

بازگشت معترضان ضد سرمايه‌داري به پارك زوكوتي نيويورك در سال نو ميلادي

عترضان جنبش اشغال وال استريت همزمان با مراسم جشن سال نو ميلادي در نيويورك صبح امروز (يكشنبه) به منظور برگزاري جشن سال نو بار ديگر به پارك زوكوتي رفته و از موانع برپا شده توسط پليس بالا رفتند.

به نوشته روزنامه نيويورك ديلي نيوز، معترضان ضد سرمايه‌داري نيورك اواخر روز شنبه اقدام به اشغال مراسم شب سال نو در داخل پارك زوكوتي كردند و در حالي كه هزاران تن از ماموران پليس در ميدان تايمز محافظت از مراسم را برعهده داشتند با انباشتن موانع پليس كوهي فولادي را در ميدان اين پارك ايجاد كردند.

به دنبال اين تظاهرات درگيري‌هايي ميان تظاهركنندگان و پليس پيش آمد و يك تن از معترضان پس از آنكه يك مامور پليس با يك قيچي مجروح شد، توسط پليس بازداشت شد.

اين مامور پليس به منظور معالجه به بيمارستان منتقل شد و به گفته معترضان پليس با اسپري فلفل آنها را مورد حمله قرار داده است.

پس از آن حدود 300 تن از معترضان از خيابان برادوي راهپيمايي را به سوي شمال شهر نيويورك و به مقصد خيابان ششم آغاز كردند.

صدها تن از ماموران پليس كه سوار بر موتور سيكلت بودند تلاش كردند تا آنها را از داخل خيابان خارج كرده و به پياده روها برانند.

دست كم چهار تن از معترضان در جريان اين راهپيمايي در شمال نيويورك پس از آنكه از خارج شدن از خيابان سرباز زدند، دستگير شدند.

بازگشت اعتراضات 99 درصدي آمريكا حدود 90 دقيقه پيش از نيمه شب يكشنبه انجام شد و تظاهركنندگان ده‌ها مانع فولادي برپا شده توسط پليس را سرنگون كرده و روي هم انباشتند.

آنها در حالي بار ديگر وارد پارك زاكوتي شدند كه شهردار نيويورك كه دستور به اخراج آنها از پارك داده بود در حال جشن گرفتن در مراسم سال نو ميلادي در مركز نيويورك بود.

معترضان پرچم آمريكا را حمل مي‌كردند كه ستاره‌هاي آن با علامت‌هاي شركت‌هاي بزرگ سرمايه‌داري جايگزين شده بود و پس از آن معترضان از انبوه موانع سرنگون شده بالا رفتند و جمعيت حاضر در تاييد عمل آنها اظهار شادماني كرد.

پس از آنكه تظاهركنندگان كنترل پارك را باز پس گرفتند پلاكارد دست نويس بزرگي را برافراشتند كه روي آن نوشته شده بود “اشغال وال استريت”. سپس با سررسيدن ماموران پليس خط جديدي از موانع اطراف اين پارك ايجاد شد و برخي از خيابان‌هاي اطراف پارك بسته شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار