افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

اگر مسیحی یا یهودی هم بودند هم … ؟!

اگر اينها يهودی يا مسيحی بودند ، تا به حال هزاران فيلم سينمایی ، هزاران برنامه تلويزيونی از زجه ها و گريه های اعضای باقی مانده خانواده ، صدها تن ابراز همدردی ، صدها بسته كمك های انسان دوستانه ، هزاران برنامه خبری ، هزاران سخنرانی در محكوم كردن اين فاجعه ، هزاران مصاحبه ، روشن كردن شمع ، تغيير دادن لوگوی فيس بوك و گوگل ، همدردی همه انسانهای جهان ، رفتن انواع هنرپيشه های زن زيبا به صحنه ، و ثبت در تاريخ رو شاهد بوديم ، كه بايد هم می بوديم ، چون انسان ، انسان است ، هيچ فرقی هم بين مذاهب و عقايدشون نيست ، ولی وقتی سالانه چندين هزار نفر مسلمان اينطوری قتل عام ميشوند….. باز هم همون انسانه ، ولی انگار قرار نيست اين اخبار كشتار از هيچ رسانه ای به طور جدی پخش بشه ، نه ماهواره ها و بی بی سی و من و تو و … و نه شبكه های داخلی!!!

وقتی هم می خونيم يا می بينيم اين عكسهارو ، ميگيم : دروغه بابا ، جعليه !!! اينا ساختگيه! فتوشاپیه!

اينطوريه كه ميشه فهميد اسباب كنترل ذهن ما واقعا دست خودشونه !!!!!

مسلمانانی که در میانمار کباب می‌شوند.

نسل ‌کشی و تصفیه قومی مسلمانان در میانمار، در حالی هر روز ابعاد گسترده ‌تری به خود می‌گیرد که جامعه جهانی در این زمینه سکوت کرده است.

میزان خشونت‌ها و شکنجه‌های اعمال شده علیه مسلمانان این کشور به اندازه‌ای بسیار است که می‌توان آن را بسیار کم سابقه در تاریخ جهان خواند.

در چند روز گذشته، خبر کشتار گسترده جمعیت‌های مسلمان کشور میانمار، در میان برخی رسانه‌های جهان بازتاب پیدا کرده، اما هنوز با موضعی مشخص از سوی دولت‌ها، به ویژه دولت‌های اسلامی رو به‌ رو نشده است.

هزاران نفر از مردم مسلمان میانمار، در حالی از سوی بوداییان افراطی مورد حمله قرار گرفته، کشته شده و سوزانده می‌شوند که در بیشتر موارد، نیروهای نظامی و امنیتی تنها در نقش ناظر، این جنایت‌ها را می‌بینند و برای آنان کاری نمی‌کنند!

اما قضیه تنها به اینجا محدود نمی‌شود، زیرا دولت میانمار نه تنها برای جلوگیری از این جنایت‌ها کاری انجام نداده، بلکه به گونه‌ای از آن حمایت نیز کرده است.

در همین راستا، « تین سین »، رئیس جمهور این کشور اعلام کرده، مسلمانان باید از میانمار بروند و یا به اردوگاه‌های آوارگان سازمان ملل منتقل شوند.

در این باره باید گفت، هرچند کشتار مسلمانان در این کشور جنوب شرقی آسیا به تازگی گسترش یافته، تبعیض‌ها علیه آنان سابقه‌ای طولانی دارد.

مسلمانان این کشور که عمدتاً در منطقه « آراکان » زندگی می‌کنند، از سال ۱۹۸۲ حتی از داشتن حقوق شهروندی نیز محروم بوده‌اند.

به این ترتیب، در میانه سکوت و انفعال جامعه جهانی، دولت میانمار نیز از حرکات جدید گروه‌های افراطی بودایی استقبال کرده و در حالی که این گروه‌ها تاکنون بیش از بیست روستا و ۱۶۰۰ منزل را ویران کرده و هزاران نفر را کشته و یا زنده زنده سوزانده‌اند، دولت این کشور هیچ کاری در راستای جلوگیری از آنها انجام نداده است.

گفتنی است، دولت این کشور پیش از این دستور داده بود، مسلمانان حق ندارند مساجد جدید بسازند و یا مساجد قدیمی خود را بازسازی کنند و با استناد به همین قانون، نزدیک به ۷۲ مسجد توسط دولت ویران شد.

همین امر، جرقه حرکات گروه‌های افراطی را زد که از فوریه سال گذشته میلادی تاکنون به خشونت علیه مسلمانان و کشتار آنان ادامه می‌دهند.

 اما جالب توجه ‌ترین نکته در این میان، سکوت گروه‌های به اصطلاح حقوق بشری و نیز دولت‌های غربی از یک سو و برخی کشورهای مسلمان مدعی از سوی دیگر است.

لازم به یادآوری است که میانمار،‌‌ همان کشوری است که سال‌ها به دلیل حبس یک رهبر دمکراسی خواه به نام « آنگ سان سوچی » تحت تحریم‌های آمریکا و اروپا بود، حال آن که اکنون که وی از حبس آزاد و وارد فعالیت‌های سیاسی شده، نه تنها غرب، بلکه خود وی نیز هیچ گونه موضع ‌گیری در قبال کشته شدن صد‌ها نفر انسان بی گناه نکرده‌…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار