افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

اوضاع نابسامان در انگلیس؛ اعتصاب بی‌سابقه تبدیل به تظاهرات میلیونی شد

اتخادیه‌های صنفی و کارگری انگلیس در پی موافقت شمار زیادی از اعضای خود در این تظاهرات میلیونی شرکت کرده اند.

در این تظاهرات بزرگ کارمندان دانشگاه ها، بیمارستانها، مدارس، ماموران کنترل مرزها و همچنین تعداد زیادی از اعضای اتحادیه های کارگری شرکت کردند.

بنابر اعلام مقامات کنگره اتحادیه‌ صنفی و کارگری انگلیس موسوم به( UTC) ،حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از کارمندان و کارگران با برگزاری اعتصاب امروز موافقت کرده‌اند.

بنابر اعلام دولت انگلیس اعتصاب روز چهارشنبه می‌تواند ۵۰۰ میلیون پوند به اقتصاد این کشور خسارت وارد کند.

مذاکرات میان دولت و نمایندگان اتحادیه های کارگری برای جلوگیری از برگزاری این اعتصاب به نتیجه نرسید که حتی با ریختن میلیونی مردم به خیابان ها دولت انگلیس غافلگیر شده است.

بسیاری از افرادی که امروز در انگلیس اعتصاب و تظاهرات زده اند، می گویند که اصلاحات اقتصادی مورد نظر دولت سبب سخت تر شدن زندگی برای آنها شده است.

در همین حال، شبکه خبری “بی‌بی‌سی” اعلام کرد، “جورج ازبورن” وزیر خزانه داری انگلیس ضمن ارائه گزارش وضعیت اقتصادی بریتانیا در پارلمان گفت که رشد اقتصادی کمتر از آن حدی خواهد بود که تاکنون برآرود شده است از این رو حقوق کارمندان دولت و بخش عمومی حداکثر ۱ در صد در سال افزایش خواهد یافت.

اوزبورن در این گزارش اعلام کرد که تعداد بیکاران در سال آینده به ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید و قیمتهای بلیتهای قطار به طور متوسط ۶.۲% افزایش خواهند داشت.

اعتصاب و تظاهرات میلیونی امروز در حالی صورت می گیرد که انگلیس در ماه های اخیر شاهد برگزاری تظاهرات های گسترده مردمی و دانشجویی علیه دولت بوده؛ اعتراضاتی که به مدد نیروی پلیس از گسترش آن ها جلوگیری و معترضان سرکوب یا زندانی شده‌اند.

جهان نیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار