افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 5 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اوج تنش ها بین امریکا و پاکستان/ واشینگتن کمک ها به اسلام آباد را لغو کرد

پاکستان امریکا

به گزارش افغان تلکس به نقل از سخنگوی وزارت خارجه امریکا، در ادامه تنش‌های اخیر این کشور با پاکستان، واشینگتن از تعلیق کمک مالی امنیتی به اسلام آباد خبر داده است.

در حالی که تنش‌ها بر سر اتهام‌زنی‌های اخیر واشینگتن علیه اسلام آباد درباره موضوع مبارزه با تروریزم ادامه دارد، سخنگوی دستگاه دپلوماتیک امریکا از تعلیق کمک مالی این کشور به پاکستان خبر داد.

هیثر نوئرت با اعلام خبر تعلیق کمک مالی امنیتی امریکا به پاکستان مدعی شده که در صورت اتخاذ اقدامی قاطعانه اسلام آباد در موضوع مبارزه با طالبان و شبکه حقانی، این کمک مالی از سر گرفته می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا البته اعلام نکرده که دقیقا چه میزان از کمک مالی امنیتی این کشور به تعلیق درآمده است. او به این جمله بسنده کرده که دولت در حال کار روی جزئیات تعلیق کمک مالی امنیتی به پاکستان است.

نیویارک تایمز در این باره راپور داد: مقامات دولت(ترمپ) گفتند که امکان فریز شدن بخش اعظم کمک 1.3 ملیارد دالری(به پاکستان) وجود دارد .

روز اول جَنیوری 2018 بود که دونالد ترمپ با نشر یک تویت تند علیه پاکستان، ضمن اتهام زنی علیه این کشور درباره پناه دادن به گروه‌های تروریستی، تهدید کرده بود که واشینگتن کمک‌های مالی به پاکستان را متوقف خواهد کرد.

 1. Rozbah Anwari :

  ﻟﻨﻌﺖ ﺧﺪا ﺑﺮ ﭘﺎﻛﺴﺘﺎﻥ

 2. Pamir Najman :

  پاکستان یک کشور باطل که در زبان عامیانه میشود گفت ( مملکت ناجایز) است پاکستان که پدرش افغانستان و مادر هندستان بوده شاید حدود 80 سال قبل متولد گردید. باید حذف شود

 3. عبدالله دولت زاده :

  هرام زاداه به بیرق خود هم احترام ندارد

 4. Massoud AH :

  خوب کرد، حکومت کثیف.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار