افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

انگلیس، ساخت شهرك های جدید توسط رژیم صهیونیستی را محكوم كرد!

‘ویلیام هیگ’ در بیانیه ای با اشاره به تصمیم روز گذشته رژیم صهیونیستی مبنی بر ساخت 872 خانه جدید در شهرك ‘هرحما’ گفت: من متاسفم كه بیانیه ای درباره فعالیت های جدید شهرك سازی اسراییل منتشر می كنم. دولت اسراییل به عنوان نیروی اشغالگر در سرزمین های فلسطینی وظیفه دارد كه قوانین بین المللی و تعهدات خود را اجرا كند.

‘وقتی كه دولت اسراییل از انجام این وظایف و تعهدات خودداری می كند، مهم است كه ما نگرانی های خود را اعلام كنیم.’

وزیر خارجه انگلیس افزود: ما به همراه شركای خود در اتحادیه اروپا بطور صریح اعلام كرده ایم كه فعالیت های سیستماتیك و غیرقانونی اسراییل در زمینه شهرك سازی مهمترین تهدید علیه موفقیت راه حل موسوم به دو دولت است.

وی گفت: من تصمیم دولت اسراییل در انتشار مناقصه ساخت 872 خانه در شهرك ‘هرحما’ در بیت المقدس شرقی را محكوم می كنم. این سیاست دولت اسراییل بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی، غیرسازنده، تحریك آمیز و بی ثبات كننده است.

وی در ادامه اظهارداشت: همچنین مهم است كه ما از اسراییل هنگامی كه گامهای مثبتی بر می دارد و اقدامات درستی انجام می دهد، حمایت كنیم… من از تصمیم سخت دولت اسراییل در هفته جاری برای تخلیه یك خانه یهودی نشین در نزدیكی هبرون استقبال می كنم.

‘انگلیس به اسراییل تاكید می كند كه از ساخت شهرك های یهودی نشین دست بردارد و از تلاش برای قانونی كردن شهرك های غیرقانونی در كرانه باختری خودداری كند.’

گفتنی است دولت انگلیس در مواضع رسمی خود فقط شهرك سازی ها در سرزمین های اشغالی پس از سال 1967 میلادی را غیرقانونی می داند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار