افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقال پایتخت اسراییل به قدس برابر با تشدید آتش جنگ در خاورمیانه

ترمپ نتانیاهو قدس

اقدام اخیر ترمپ، رییس جمهور امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس من‌حیث پایتخت رژیم غاصب اسراییل خشم کشورهای اسلامی را برانگیخته است.

شورای علمای شیعه افغانستان با صدور اعلامیه ای اعلام کرد اقدام اخیر ترمپ را تجاوز آشکار امریکا به حقوق ملت فلسطین و جهان اسلام دانسته است که عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت.

شورای علمای شیعه افغانستان نیز در واکنش به این موضوع با صدور اعلامیه ای اعلام کرد این اقدام امریکا غیرقانونی بوده و تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین و جهان اسلام محسوب می‌شود.

در این اعلامیه تاکید شده است امریکا با این اقدام یکجانبه تمام قوانین و معاهدات بین‌المللی را نقض کرده که به همین دلیل با مخالفت تمام کشورهای جهان روبرو شده است.

شورای علمای شیعه افغانستان تصریح کرد این اقدام امریکا خوش خدمتی به یک رژیم ظالم و اشغالگر محسوب می‌شود که این دولت را به تنهایی در برابر کل جهان قرار داده است.

این اعلامیه می‌افزاید: به نظر بسیاری از کارشناسان در طول تاریخ امریکا تا این حد در برابر کل جهان تنها نبوده است.

شورای علمای شیعه افغانستان هشدار داد این این اقدام ترمپ نه تنها سبب تشدید آتش جنگ در خاورمیانه خواهد شد بلکه صلح جهانی را نیز به مخاطره می‌اندازد.

در پایان این اعلامیه از مجامع بین‌المللی خاصتاً کشورهای اسلامی خواسته شده است تا در برابر این اقدام موهن و تحریک کننده ایستاده‌گی کرده و موجبات خنثی سازی آن را فراهم کنند.

این در حالی است که مردم افغانستان در بسیاری از ولایات کشور دست به تظاهرات زده و ضمن محکومیت این اقدام امریکا خواستار قطع روابط با واشینگتن شدند.

  1. محمد صمیم فیضی :

    خدا در عذاب خود گرفتارتان کنه

  2. Walid Ahmadi :

    Lanat ba e sag ha

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار