- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

انتقاد شدید اولمرت از راست گرایان افراطی آمریكا

[1]

‘ایهود اولمرت’نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، با انتقاد شدید از افراطیون راست گرای آمریكا،آنها را متهم كردبا تزریق میلیونها دلار در زمانی كه او پست نخست وزیری این رژیم را برعهده داشت، مانع پیشبرد طرح صلح او با تشكیلات خودگردان فلسطین و پذیرش آن توسط فلسطینی ها شدند.

به نوشته روز شنبه روزنامه جروزالم پست، اولمرت یكشنبه گذشته در حاشیه برگزاری كنفرانسی كه به ابتكار این روزنامه صهیونیستی در نیویورك برگزار شده بود،در مصاحبه با شبكه خبری CNN در سخنانی گفت كه طرح صلح او می توانست مقبول افكار عمومی اسرائیلی ها قرار گیرد، اما به دلیل مانع تراشی های عناصر رادیكال یهودیان درنقاط مختلف جهان،این طرح معطل ماند.

وی افزود:’ من در دوران نخست وزیری ام در قبال این طرح، از یك سو هم ناگزیز شدم با قدرتهای پشت پرده مبارزه كنم و از سویی دیگر با میلیونها دلاری كه از سوی چهره های افراطی راست گرای آمریكا به اسرائیل تزریق می شد در مبارزه بودم’.

اولمرت اضافه كرد:’ این شخصیتها، قصدشان این بود مانع شوند دولت بر مبنای اصولی كه من آنها را تعیین كرده بودم با فلسطینی ها به صلح برسد’.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ادامه مصاحبه تصریح كرد كه دوران سیاسی او به طوركل صرف تلاش برای بنیان نهادن صلح سپری شد و من هدفم از همه این اهتمام و تلاش حفظ مصالح ملت اسرائیل بود.من به میل باطنی خودم هزینه آن را پرداختم و چاره دیگری به جز آنچه كه انجام دادم نداشتم ‘.

اولمرت در ادامه گفت : ‘ در دوران نخست وزیری من ‘محمود عباس’ رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین به طرح صلح من ‘نه’ نگفت بلكه این وزرای كابینه اسرائیل بودند كه از او خواستند این طرح را رد كند’.

 

 

 

 

ایرنا