افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد ازترکیه به علت دخالت درامورداخلی عراق و سوریه

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%ba%db%8c%d8%b7

سرمنشی اتحادیه عرب دولت ترکیه را به اتهام دخالت در امور داخلی عراق و سوریه مورد انتقاد قرار داد.
احمد ابوالغیط گفت: آنکارا اجازه حضور داعش در سوریه و عبور هزاران جوان غربی را از خاک خودش به عراق و سوریه داد.
وی با مطرح کردن این موضوع در مصاحبه ای مطبوعاتی، تصریح کرد: ترکیه همچنین اجازه حضور داعش در سوریه برای سرنگون کردن نظام این کشور را داد اما شَر این گروه دامن خود ترکیه را گرفت و عناصر این گروه علیه خود ترکیه اقدام کردند.
ابوالغیط تصریح کرد: ترکیه هنوز آگاه نشده است که تروریزم از طریق پسران و دخترانِ جوانِ ماجراجویی که به سوریه و عراق رفتند، بار دیگر دامنش را خواهد گرفت.
وی افزود: داعش من‌حیث یک نیروی نظامی در مسیر افول و نابودی حرکت می کند اما داعش ممکن است سالها در شهرها به صورت هسته های کوچک غیرفعال باقی بماند، و فکر نمی کنم بزودی پایان خواهد یافت.
سايت مصري اليوم السابع به نقل اؤ سرمنشی اتحادیه عرب نوشت: داعش در آغاز حیات خود سلاح های دو فرقه نظامی در موصل را به چنگ آورد و از فروش تیل مناطق تحت کنترول خود به تجار در ترکیه پول و در آمد کسب کرد.
ابوالغیط با اشاره به وجود سلاح های فراوان مناطق تحت کنترول داعش افزود: داعش قادر به آتش زدن چاههای تیل است و برای تولید 10 هزار بیلر تیل در روز و انتقال آن به ترکیه برای فروش نیاز به وسایل و تاسیساتی نظیر یک کشور ندارد.
وی تصریح کرد: ابوبکر بغدادی (سرکرده ارشد داعش) فردی حقیقی نظیر ابو مصعب الزرقاوی است که در تونل های زیرزمینی زنده گی می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار