انتقاد ازترکیه به علت دخالت درامورداخلی عراق و سوریه

زمان انتشار : چهار شنبه, 30 نوامبر , 2016 , بخش : بین الملل , کد مطلب : 37805 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%ba%db%8c%d8%b7

سرمنشی اتحادیه عرب دولت ترکیه را به اتهام دخالت در امور داخلی عراق و سوریه مورد انتقاد قرار داد.
احمد ابوالغیط گفت: آنکارا اجازه حضور داعش در سوریه و عبور هزاران جوان غربی را از خاک خودش به عراق و سوریه داد.
وی با مطرح کردن این موضوع در مصاحبه ای مطبوعاتی، تصریح کرد: ترکیه همچنین اجازه حضور داعش در سوریه برای سرنگون کردن نظام این کشور را داد اما شَر این گروه دامن خود ترکیه را گرفت و عناصر این گروه علیه خود ترکیه اقدام کردند.
ابوالغیط تصریح کرد: ترکیه هنوز آگاه نشده است که تروریزم از طریق پسران و دخترانِ جوانِ ماجراجویی که به سوریه و عراق رفتند، بار دیگر دامنش را خواهد گرفت.
وی افزود: داعش من‌حیث یک نیروی نظامی در مسیر افول و نابودی حرکت می کند اما داعش ممکن است سالها در شهرها به صورت هسته های کوچک غیرفعال باقی بماند، و فکر نمی کنم بزودی پایان خواهد یافت.
سايت مصري اليوم السابع به نقل اؤ سرمنشی اتحادیه عرب نوشت: داعش در آغاز حیات خود سلاح های دو فرقه نظامی در موصل را به چنگ آورد و از فروش تیل مناطق تحت کنترول خود به تجار در ترکیه پول و در آمد کسب کرد.
ابوالغیط با اشاره به وجود سلاح های فراوان مناطق تحت کنترول داعش افزود: داعش قادر به آتش زدن چاههای تیل است و برای تولید 10 هزار بیلر تیل در روز و انتقال آن به ترکیه برای فروش نیاز به وسایل و تاسیساتی نظیر یک کشور ندارد.
وی تصریح کرد: ابوبکر بغدادی (سرکرده ارشد داعش) فردی حقیقی نظیر ابو مصعب الزرقاوی است که در تونل های زیرزمینی زنده گی می کند.

اشتراک گذاری »