افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

امکان استنطاق مفتشان قضایی مالیزیایی از العتیبه را فراهم کنید!

یوسف العتیبه

رائوس شريف ستره محکمه مالیزیا از ارسال نامه وزارت خارجه مالیزیا به دولت امارات جهت مصاحبه حضوری مفتشان قضایی مالیزیایی با یوسف العتیبه سفیر امارات در ایالات متحده امریکا خبر داد.

به گزارش افغان تلکس به نقل از ورلد نيوز ریيس ستره محکمه مالیزیا ضمن اشاره به ابعاد اتهامات جو لو تاجر مالیزیایی متهم به فساد 4 و نیم ملیارد دالری تصریح نمود: در ارتباط با این دوسیه دستگاه قضایی مالیزیا به برخی مدارک جدید دست یافته است که ابهاماتی را پیرامون ماهیت واقعی روابط جو لو و یوسف العتیبه سفیر امارات در امریکا مطرح می نماید.

وی در ادامه تصریح نمود: مقامات مالیزیا به دلیل مخالفت مقامات امارات با تسلیم شاهر عورتانی شریک تجاری یوسف العتیبه در دادخواستی از انترپول خواسته اند برای وی هشدار قرمز بین المللی صادر شود.

ریيس ستره محکمه مالیزیا با اشاره به همکاری نزدیک کشورهایی مانند ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا برای روشن شدن ابعاد پنهان این دوسیه و رد گیری اموال اختلاس شده از صندوق توسعه ملی مالیزیا، از مقامات اماراتی دعوت کرد تا امکان مصاحبه واستنطاق حضوری کارشناسان قضایی مالیزیایی را با یوسف العتیبه و برخی مدیران وابسته به شرکت های منسوب به وی فراهم آورند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار