افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

امریکا برای تقویت پولیس محلی در افغانستان برنامه های تازه دارد.

در گزارش وزارت دفاع امریکا همچنان گفته شده است که نیروهای اربکی برای مبارزه با شورشیان طالب موثر است اما شماری از مقام های محلی نسبت به کارکرد این نیروها در آینده اظهار نگرانی کرده اند.

کاخ سفید اعلام کرده است که می خواهد شمار نفرات پولیس محلی در افغانستان را افزایش داده و آنان را به اسلحه سنگین مجهز کند.
این در حالی است که شماری از مقام های آگاه، نسبت به تجهیز پولیس اربکی اظهار نگرانی کرده می گویند که این نیروها از توانایی لازم برای برقراری نظم و امنیت برخوردار نیستند.
در گزارش هایی که از نقاط مختلف کشور به نشر رسیده، گفته شده است که شماری از افراد پولیس محلی به اذیت و آزار مردم و همکاری با طالبان متهم هستند.

لوس آنجلس تایمز، در گزارشی گفته است که “خطر این مساله، هنگامی بیشتر احساس شد که یک پولیس افغان، دو نیروی خاص امریکایی را کشته و یک تن دیگر را زخمی کرد.”
این رویداد در حالی صورت گرفت که شماری از پولیس محلی در ولایت فراه، هنگام تسلیم گیری سلاح های شان، بالای نظامیان امریکایی آتش گشودند.
پیشتر نیز شماری از افراد پولیس، یا شورشیانی که یونیفورم پولیس را بر تن داشتند بالای سربازان خارجی در ولایت های مختلف آتش گشودند.
به گزارش لوس آنجلس تایمز، نیروهای امنیتی افغان در سال جاری، 24 سرباز امریکایی و 15 سرباز از دیگر کشورهایی که در افغانستان نیروی نظامی دارند را کشتند و شماری را نیز زخمی کردند.
گفته شده است که در یک گزارش وزارت دفاع امریکا نیز در این باره به شدت اظهار نگرانی شده است.
در گزارش وزارت دفاع امریکا همچنان گفته شده است که نیروهای اربکی برای مبارزه با شورشیان طالب موثر است اما شماری از مقام های محلی نسبت به کارکرد این نیروها در آینده اظهار نگرانی کرده اند.
به گفته برخی مقام های افغان، پس از خروج نیروهای ناتو در سال 2014 و نرسیدن معاش به پولیس اربکی، این گروه تبدیل یه یک گروه مخالف دولت خواهد شد.
ایجاد پولیس محلی از طرح های جنرال دیوید پتریوس، رییس کنونی سیا و قوماندان پیشین ناتو در افغانستان است که بخشی از سیاست های امریکا در قبال مسایل امنیتی افغانستان به شمار می رود.
لوس آنجلس تایمز گفته است که به دستور جان آلن، قوماندان ناتو در افغانستان، شمار سربازان محلی قرار است به دو برابر یعنی 32 هزار تن افزایش یابد.
شماری از مقام های نظامی می گویند که افزایش نیروهای اربکی می تواند خطر نفوذ شورشیان در میان این نیروها را نیز افزایش دهد.
به گفته آنان، ممکن است شماری از رهبران محلی نیز از این نیروها به نفع شخصی شان در برابر دولت استفاده کنند.

 بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار