افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

امریکا باید ملیون‌ها دالر غرامت به کیوبا پرداخت کند

رهبر انقلاب کیوبا در واکنش به اظهارات «اوباما» درباره احتمال رفع تحریم‌های کیوبا گفت: امریکا باید ملیون‌ها دالر غرامت به کیوبا پرداخت کند و ژست خیرخواهانه خود در این زمینه را کنار بگذارد.

 

لاتین به نقل از «پرنسا لاتینا»، «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کیوبا ساعاتی پیش با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد: کیوبا نیازی به دریافت هدیه از سوی امپریالیسم ندارد و هیچکس نباید توقع داشته باشد که کشور ما از حقوق خود پا پس بکشد.

 

وی افزود: ما می‌توانیم منابع مادی مورد نیاز خود را با همت و تیزهوشی مردم کیوبا به دست آوریم و نیازی به هدیه‌های امپریالیسم نداریم؛ همه تلاش‌های ما در مسیرهای قانونی و صلح آمیز شکل می‌گیرد چراکه ما متعهد به برقراری رابطه مسالمت آمیز و برادرانه با همه مردم جهان هستیم.

 

«کاسترو» تصریح کرد: «باراک اوباما» رییس جمهور امریکا در سخنرانی خود از ما خواست که گذشته را فراموش کنیم و به آینده چشم بدوزیم اما این آسان نیست و به زمان زیادی نیاز دارد.

 

رهبر انقلاب کیوبا در ادامه خاطرنشان کرد: من متواضعانه به امریکا پیشنهاد می‌کنم که سعی در اجرا کردن تئوری‌های مورد نظر خود در زمینه سیاست داخلی کیوبا را نداشته باشد.

 

وی در واکنش به اظهارات اخیر رییس‌جمهور امریکا درباره لغو تحریم‌های 50 ساله این کشور علیه کیوبا نیز عنوان کرد: امریکا باید ملیون‌ها دالر غرامت به کیوبا پرداخت کند و ژست خیرخواهانه خود در این زمینه را کنار بگذارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار