افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 9 دسامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

المرت:نتانياهو در حال هدايت اسرائيل به انزوايي بي‌سابقه!

به عقيده نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي دولت بنيامين نتانياهو با سياست‌هاي گسترش شهرك‌سازي‌ها در مناطق فلسطيني‌نشين در حال هدايت اسرائيل به “انزوايي بي‌سابقه” است.

به نقل از خبرگزاري رويترز، ايهود المرت، نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي از اظهارات اخير اين رژيم در خصوص گسترش شهرك‌سازي‌ها و ساخت خانه‌هاي جديد در بيت‌المقدس شرقي و كرانه باختري انتقاد كرد؛ اقدامي كه باعث به وجود آمدن اعتراضات گسترده بين‌المللي شده است.

وي اعلام كرد: چنين برنامه‌هايي سال‌هاست كه وجود دارد اما مطرح شدن اين اظهارات تنها چند روز پس از اعطاي جايگاه كشور ناظر غير عضو به فلسطين در سازمان ملل يك سيلي بر صورت آمريكا، اصلي‌ترين متحد رژيم صهيونيستي محسوب مي‌شود.

نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي افزود: بنيامين نتانياهو در حال منزوي كردن بي‌سابقه اسرائيل است و ما به اين خاطر هزينه گزافي را در هر يك از جنبه‌هاي مختلف زندگي خود پرداخت خواهيم كرد و مردم اسرائيل بايد از اين مساله آگاه باشند.

برنامه گسترش شهرك‌سازي‌هاي اسرائيل در قلمرو فلسطينيان با محكوميت بين‌المللي همراه شده است به طوري كه سازمان ملل، آمريكا و اتحاديه اروپا انتقادات خود را در خصوص اين پروژه اعلام كرده و گفتند چنين اقداماتي باعث خدشه‌وار شدن در تلاش‌ها براي دستيابي به صلح با فلسطينيان مي‌شود.

آنگلا مركل، صدراعظم آلمان نيز در نشستي با نتانياهو كه هفته گذشته در برلين صورت گرفت از وي خواست تا از اقدامات يك‌جانبه خودداري كند.

المرت در گفت‌وگو با برنامه “رودر رو با مطبوعات” اسرائيل اعلام كرد: به دليل مشكلات قانوني و همچنين فقدان اتحاد در حزب چپ ميانه در انتخابات ماه ژانويه سال آتي ميلادي در اسرائيل شركت نمي‌كند.

نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي كه رهبر سابق حزب كاديما نيز محسوب مي‌شود در ژوئيه سال جاري ميلادي از اتهامات گسترده چون فساد در زمان نخست وزيري در سال 2008 ميلادي تبرئه شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار