افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 27 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

الازهر، اقدامات غیرمسئولانۀ اسراییل در قدس و مسجد الاقصی را محکوم کرد

الازهر

به راپور مرکز اطلاع رسانی فلسطین، الازهر در نشست اضطراری در قاهره به نماینده گی از 1.7 ملیارد مسلمان در سرتاسر جهان اقدامات تحریک آمیز و غیر مسئولانه رژیم صهیونیستی در قدس و مسجد الاقصی که نقض صریح و آشکار قوانین و معاهدات بین المللی نیز به شمار می رود، را محکوم کرد.

هیات علمای ارشد الازهر مصر تاکید کرد که تمامی اقدامات و تدابیر رژیم صهیونیستی در قدس و مسجد الاقصی شرعا و قانونا و با توجه به تمامی اصول و موازین انسانی باطل و مردود است.

الازهر همچنین از تصمیم خود برای برگزاری اجلاسی بین المللی پیرامون قدس در اواخر ماه سِپتِمبر آینده خبر داد و گفت که در این اجلاس قطعنامه های مهمی که در مورد مساله فلسطین صادر شده، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تماس ها و رایزنی هایی نیز پیشاپیش با هیات ها و سازمان های ذی ربط انجام خواهد شد.

الازهر در نشست خود از کشورهای کلان منطقه، سازمان یونسکو و نهادهای اسلامی و بین المللی و مدافعان حقوق بشر دعوت کرد به مسئولیت های خود در قبال مقدسات قدس و فلسطین و دیگر اماکن مقدس و مذهبی در جهان در برابر اقدامات و سیاست های نژاد پرستانه عمل کنند.

هیات علمای ارشد الازهر نسبت به سکوت در برابر اقدامات تجاوزکارانه و نژادپرستانه دشمن صهیونیستی در قدس که زمینه ساز آغاز دوباره جنگ های دینی خواهد بود و صلح و امنیت جهانی را تهدید می کند، هشدار داد.

الازهر همچنین خواستار اهتمام خاص هیات های علمی، آموزشی و وزارتخانه های اوقاف در تمامی کشورهای اسلامی به مساله قدس و مسجد الاقصی و بررسی این مسایل در خطبه های جمعه، مکاتب و حتی پروگرام های کولتوری و آموزشی شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار