افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 20 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اقدام ظالمانه و غیر اخلاقی ناروی علیه مهاجران افغان

ناروی مهاجران افغان

به گزارش افغان تلکس، سازمان عفو بین‌الملل در پیوند به اقدام ظالمانه و غیر اخلاقی ناروی علیه مهاجران افغان در این کشور واکنش نشان داد.
سازمان عفو بین‌الملل تصمیم پارلمان ناروی برای رد پیشنهاد توقف موقت اخراج مهاجران افغان از این کشور را ضربۀ ویرانگر خوانده است.

این سازمان اعلام کرده است که اقدام پارلمان ناروی نشاندهنده نادیده گرفتن و بی تفاوتی در برابر زنده گی افرادی است که به دلیل جنگ و آزار و اذیت مجبور به ترک کشور شان شده اند.

چارمین محمد، رییس بخش حقوق مهاجرین و پناهجویان سازمان عفو بین الملل با انتقاد از این تصمیم گفته است: جای تاسف است که سیاستمداران در یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان شفقت و دلسوزی را از دست داده اند. زنده گی در افغانستان مملو از خطر است که شامل بم گذاری، اختطاف و آزار و اذیت می شود. این ظالمانه و غیر اخلاقی است که مردم را دو باره به آنجا (افغانستان) بفرستید.

به گفته مقامات حکومت وحدت ملی، از مجموعۀ ۳۰۴ پناهجوی افغان که در سال ۲۰۱۷ از کشور های اروپایی اخراج شدند، ۹۷ تن آنان از ناروی اخراج شده اند که ۳۲ در صد همه پناهجویان اخراج شدۀ اهل افغانستان را از کشور های اروپایی تشکیل می‌دهد.

در راپور سازمان عفو بین المللی آمده است که افغانستان یک کشور بی نهایت خطرناک است و آن کشور در سال ۲۰۱۷ شاهد آمار بالای تلفات غیر نظامیان بود.

  1. عثمان غنی :

    بری مهارین افغان بدنیاجای نمانده باید درکره مهتاب بورن

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار