افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اقتصادِ مریضِ عربستان؛ بلایِ جان پاکستانی ها!

پاکستانی

براساس شواهد موجود، مشکلات اقتصادی آل سعود، گریبان پاکستانی‌های مقیم عربستان را گرفته است!

فرو رفتن آل سعود در باتلاق یمن و چالش شدید اقتصادی که با آن مواجه هستند موجب رکود اقتصادی و تعطیل شدن فابریکه های فراوانی شده است که دود آن به چشم کارگران این فابریکه‌ها به خصوص اتباع پاکستانی ساکن این کشور رفته است.

ای آر وای نیوز نوشت یک خانواده پاکستانی که بیش از 40 سال است در عربستان ساکن هستند با دستور جدیدی که باعث ممنوعیت هر گونه فعالیت اقتصادی آنها شده است مجبور شدند برای خروج از عربستان به سفارت پاکستان مراجعه کنند.

جایی که به علت ثبت نشدن نام فرزندانشان به آنها ویزه خروج هم داده نمی‌شود. در اصل بسیاری از اتباع پاکستانی به این مشکل دچار شده‌اند یعنی نه در عربستان جایی دارند و نه می‌توانند از خاک این کشور خارج شوند.

از 40 سال گذشته تا کنون بسیاری از اتباع پاکستان برای کار و زنده گی به عربستان سعودی مهاجرت کرده و در آنجا تشکیل خانواده داده و زنده گی می‌کنند، آنها اکنون صاحب فرزندان 6 تا 20 سال هستند که اسامی آنها در سفارت پاکستان ثبت نشده است. این افراد در شرکت‌های سعودی مشغول به کار بودند و اکنون بخاطر جنگ عربستان و یمن، این شرکت‌ها نیز تعطیل شده‌اند و به همین علت ویزه آنها تمام شده و فرزندانشان برای خروج از عربستان با مشکلات متعدد روبرو هستند.

گفتنی است دولت آل سعود در این خصوص ضرب‌الاجلی مشخص کرده که مدت آن رو به اتمام است.

عربستان پیش از این نیز صدها تبعه پاکستانی را به دلیل مشکلات اقتصادی خوداخراج کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار