افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

اقبال آلمانی ها به راه اندازی دوباره جوخه های مرگ

برلین – براساس نتایج یك نظرسنجی انجام شده در آلمان، بیشتر مردم این كشور با انجام قتل های هدف دار و تشكیل جوخه های مرگ به منظور برقراری امنیت و جلوگیری از اقدامات خرابكارانه موافق هستند.براساس این نظرسنجی كه از سوی شبكه تلویزیونی زد دی اف (ZDF) انجام شده بیش از 54 درصد مردم این كشور بر این اعتقاد هستند كه سرویس های اطلاعاتی آلمان باید این حق را داشته باشند كه فردی را برای جلوگیری از وقوع یك خطر بزرگ، بكشند .

نتایج حاصل از این نظرسنجی حاكی است كه این اقبال در بین جوانان بیشتر بوده بطوری كه 70 درصد موافقان قتل های هدف دار را جوانان در رده سنی زیر 24 سال تشكیل می دهند.

ضرورت افزایش اختیارات سرویس های امنیتی و نهادهای اطلاعاتی آلمان به منظور پیشگیری از انجام فعالیت های مخرب و همچنین مبارزه با اقدامات تروریستی در این كشور از دلایل انجام این نظرسنجی عنوان شده است.

مشاهده فعالیت گروه های سیاسی و امنیتی از جمله ‘ سیا ‘ و ‘موساد’ با استفاده از مدارك آلمانی در انجام اقدامات مخرب و تروریستی بر ضرورت این نظر خواهی می افزاید كه از آن جمله می توان به ترور یكی از مقامات حماس در هتلی در شهر دبی اشاره كرد كه براساس اخبار رسانه ها، یكی از تروریست ها پاسپورت آلمانی به همراه داشته است.

سرویس امنیتی آلمان نازی ‘گشتاپو’ در زمان هیتلر فعالیت های وسیع و گسترده ای داشت و از اختیارات بسیار بالایی برخوردار بود كه بعد از جنگ، سیاست گذاری ها در آلمان با هدف محدود كردن اختیارات سرویس های اطلاعاتی و امنیتی پیش رفت اما پس از حوادث 11 سپتامبر دوباره بحث افزایش اختیارات سرویس های اطلاعاتی و امنیتی از سوی احزاب حاكم در آلمان مطرح شد.

وقوع قتل های زنجیره ای مهاجران از سوی گروه های نئو نازی در این كشور نیز انتقادات به عملكرد سرویس های امنیتی این كشور را افزایش داده به طوری كه ‘محمد كلیچ’ نماینده مجلس فدرال آلمان، در مصاحبه ای افزایش تعداد این قتل ها و اقدامات تخریبی توسط نئو نازی ها را نشانه بی توجهی سرویس های امنیتی خواند و از آن به عنوان یك ‘رسوایی’ نام برد.

این نماینده مجلس آلمان افزود: اگر سرویس‌های امنیتی ما نمی‌دانستند كه یك گروه تروریستی طی 10 سال در سرتاسر آلمان فعال بودند و دست كم 10 نفر را كشته و به 14 بانك دستبرد زده‌اند، این را باید یك رسوایی دانست. اما اگر سرویس‌های امنیتی از این موضوع خبر داشته‌اند و وانمود می‌كنند كه نمی‌دانستند، این موضوع دیگری است، و البته رسواكننده‌تر.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار