افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 جولای , 2018 لینک کوتاه خبر :

افشا شد؛ باج صدها ملیاردی عربستان به امریکا!

ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی

رهبر انصارالله یمن در سخنانی از پرداختی های صدها ملیارد دالری عربستان به امریکایی ها پرده برداشت…

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنانی در جریان تظاهرات گسترده ضد استکباری یمنی ها در شمال این کشور گفت: امت باید برای رویارویی با حملات امریکایی بی سابقه با هوشیاری و مسوولیت پذیری عمل کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه افزود: اقدامات امریکا و اسراییل در راستای به دست گرفتن کنترول امت یک اقدام همه جانبه است و تنها از لحاظ نظامی مد نظر نیست. دشمن تلاش دارد تا به صورت علنی و کامل و از بُعد نظامی بر ما تسلط پیدا کند چرا که ما در یک منطقه استراتیژیک مهم استیم.

الحوثی تاکید کرد: این شعارهای ضد استکباری که شما سر می دهید در واقع موضع قدرتمندی برای ناکام گذاشتن بسیاری از اقدامات خصمانه است. ما امروز سالروز فریاد در برابر مستکبرین را که توسط قوماندان سید حسین بدرالدین الحوثی بنیان گذاری شد ارج می نهیم.

او با بیان اینکه دشمن به دنبال انتقام گرفتن از مسلمان‌ ها است، تأکید کرد که این دشمن مستکبر می‌ خواهد امت مسلمان، امتی بحران زده در عرصه سیاسی باشد تا نتواند واقعیت خود را به دستان خود بسازد و سرپا بایستد.

الحوثی دلیل درگیری‌ ها و بحران‌ های بی‌شمار در منطقه مسلمانان و غرب آسیا را در این نکته عنوان داشت که دشمن مستکبر به دنبال تجزیه منطقه و پس از آن سیطره بر آن‌ است.

او به برنامه‌ های استکبار جهانی علیه اسلام اشاره کرد و گفت که دشمنان اسلام شب و روز تلاش می‌ کنند مبلغانی تربیت کنند که در خدمت اهداف آن‌ ها باشد؛ نمونه این افراد، هیأت علمای ارشد عربستان سعودی است.

رهبر انصارالله در مورد نقشه‌ های شوم استکبار صهیونیستی و امریکایی جهت تهاجم فرهنگی و سیاسی علیه جوامع اسلامی نیز تصریح کرد که دشمنان می‌ خواهند ما را تبدیل به بازاری جهت مصرف کالاهای خود کنند و امتی مسلمان امتی مصرف‌ گرا نه تولیدکننده باشد.

وی در ادامه افزود: رژیم عربستان و امارات با کسری بودیجه روبه رو استند. این در حالیست که صدها ملیارد دالر به امریکایی ها می دهند. دشمن تلاش می کند تا ذخایر ما را من‌حیث یک منطقه عربی تبدیل به ثروت امریکا کند تا بدین وسیله این ثروت را برای حل مشکلات اقتصادی امریکا و مبارزه علیه امت ما به کار گیرد.

الحوثی تاکید کرد: دشمن امریکایی ما می خواهد جامعه ما به یک جامعه شکست خورده و نابود شده بدون عناصر قدرت و هوشیاری تبدیل شود. امریکایی ها و اسراییلی ها خواهان یک جامعه فاسد برای ما استند که فساد در آن همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد.

رهبر انصار الله یمن تاکید کرد: اسلامی امریکایی، سعودی و اماراتی یک نمونه منافقانه بوده و هیچ بویی از اسلام واقعی نبرده است. آن مبانی که بر اساس آن امریکا و اسراییل دست به کشتار اطفال، زنان و جوانان و هدف قرار دادن مقدسات در فلسطین می زنند کجاست؟ دوستداران امریکا حتی اگر مانند عربستان بیرق اسلام را در دست داشته باشند از مبانی اسلام و این دین کلان کاملا به دور بوده و بیرون از آن استند.

او با اشاره به اینکه نبرد امروز نبرد، نبرد استقلال، آزادی و کرامت است، گفت که هیچ جنایتکاری نمی‌ تواند خود را بر ما تحمیل کرده و بر ما سیطره داشته باشد.

رهبر انصارالله یمن به حملات اخیر ایتلاف سعودی و اماراتی به ساحل غربی و شهر بندری الحدیده اشاره کرد و گفت که حجم نبرد ساحل و حملات ایتلاف متجاوز نیازمند نیروهای بیشتر از همه ولایات یمنی برای تقویت این جبهه است.

او ادعاهای امریکا، عربستان سعودی و اماراتی در ارتباط با قاچاق راکت‌ های ایران به یمن از طریق بندر الحدیده را دروغ محض خواند و گفت که همه کشتی‌ ها که وارد این بندر می‌ شود از سوی ایتلاف تلاشی می‌ شوند.

الحوثی ادامه داد: ما موافقت کردیم که سازمان ملل در بندر الحدیده، نقش نظارتی، تخنیکی و لجستیکی داشته باشد ولی دشمنان [سعودی و اماراتی] با آن مخالفت کردند .

او گفت: آنچه جنبش‌ های مقاومت در منطقه بدان تکیه کرده در نتیجه این است که آن‌ ها مسوولیت‌های خود در راه جهاد و فداکاری را بر عهده گرفتند.

الحوثی به پلان موسوم به معامله قرن که به دنبال پایان دادن به آرمان فلسطین و مخالفت با بازگشت فلسطینی‌ ها به سرزمین‌ های اشغالی است اشاره و بیان کرد که عربستان سعودی در این معامله که در راستای منافع امریکایی‌ ها و صهیونیست‌ ها است، شریک اصلی است.

رهبر جنبش انصارالله یمن در پایان سخنرانی خود ضمن تأکید بر گزینه مقاومت در برابر متجاوزان سعودی و اماراتی، از مواضع سید حسن نصرالله ، سرمنشی جنبش حزب‌ الله لبنان در حمایت از مردم یمن تقدیر و تشکری کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار