افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشای نامه های خلیفه داعش در لیبیا

ابوبکر بغدادی داعش

به گفته روزنامه الشرق الاوسط به نامه‌های ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش که برای قوماندانانش در لیبیا ارسال کرده بود، دسترسی پیدا کرده اند.

منابع رسانه‌ای از دستیابی به برخی اسناد در مقرهای تکفیری‌های داعش در لیبیا و از جمله نامه‌های خلیفه خودخوانده این گروه تروریستی به قوماندانانش در این کشور خبر دادند.

روزنامه سعودی چاپ لندن الشرق الاوسط در این‌باره نوشت: نامه‌های ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعش به سرکرده‌های این گروه تروریستی در لیبیا، در سال گذشته نشان می‌دهد که وی تلاش داشت تا خسارات و ناکامی‌های داعش در عراق و سوریه را توجیه و جبران کند و به همین دلیل دستوراتی درباره استفاده از جنوب لیبیا با مناطق ناهموار گسترده به نیروهایش داده بود.

بر اساس این راپور، وی از سرکرده‌های داعش در لیبیا خواسته بود که از جنوب لیبیا من‌حیث مکانی برای جمع‌آوری داعشی‌های فراری از مشرق استفاده کنند تا در نهایت، این بار مصر، تونس و الجزائر را هدف قرار دهند.

الشرق الاوسط نوشت که به برخی اسناد موجود در مقرهای داعش در مناطق مختلف لیبیا از جمله نامه‌های البغدادی به 13 معاون ارشدش در لیبیا دست یافته که تاریخی برخی از آنها به اواخر سال گذشته عیسوی باز می‌گردد و جدیدترین نامه آن مربوط به چند هفته پیش است. این اسناد نزد برخی از طرف‌های مسئول لیبیایی محفوظ است.

بنا بر این راپور، البغدادی در یکی از این نامه‌های شکست‌های داعش در عراق و سوریه را توجیه می‌کند و آن را جنگی می شمارد که تغییراتی را در جهان، تحمیل کرد و از معاونانش می‌خواهد تا با تمرکز بر جنوب لیبیا و جمع کردن داعشی‌های فراری، این شکست‌ها را جبران کنند.

وی در ادامه می‌نویسد: میدان نبرد بعدی، لیبیا است…و از آنجا ما بیرق مان را در مصر، تونس و الجزائر بر می افرازیم.

البغدادی طی نامه‌ای دیگر، تلاش می‌کند تا اختلافات ایجاد شده در صفوف یارانش در لیبیا را سرکوب کند و مقابله با کسانی که در صفوف داعش، مردد یا متزلزل شده‌اند را خواستار شده و در عین حال بر ضرورت زدن سر آنها تاکید می‌کند. وی همچنین به اعضای سازمان انصار بیت‌المقدس که از سیناء به لیبیا گریخته‌اند هشدار می‌دهد و می‌گویند که این سازمان دارای جمعی است که نشانه‌های شکست در آن دیده می‌شود و رفتارهایی غیرطبیعی دارد.

در برخی نامه‌های کوتاه، بغدادی به یارانش در لیبیا می‌نویسد: نباید در نبرد، عقب‌نشینی کنید و پیروزی در میدان حاصل می‌شود یا تا جایی که شرایط اجازه دهد قوماندانان حاضر در داخل لیبیا باید به دنبال منابعی برای تامین نیروهای ما در امارت لیبیا و سایر مجاهدان باشند. برادران ما در مالی از کمبود حمایت رنجح می‌برند و این موجب می‌شود که دشمن بر آنها غلبه کند.

سال پیش نیز، وحید باکزی مسئول حزب دموکراتیک کردستان عراق در سنجار تاکید کرده بود که‌ یک نسخه‌ از یک نامه‌ محرمانه‌ البغدادی به دستش رسیده‌ که‌ نشان می‌داد وی از قوماندانان خویش خواسته‌ است تا برخی از جبهه‌های جنگ در عراق را تخلیه‌ کنند.

این مسئول عراقی گفته بود: در این نامه‌ ابوبکر البغدادی نوشته‌ است که‌ مردم عراق و سوریه‌ ارزش آن را ندارند که‌ به‌ حمایت از آنها بپردازیم.

وی در پایان نامه‌ خویش خواستار آن شده‌ بود تا در صورت تضعیف در عراق و سوریه‌ جنگجویان گروه‌ تروریستی داعش توجه‌ خویش را به‌ منطقه‌ المصراته‌ در لیبیا معطوف کنند.

  1. جان آغا سبزی :

    خرلعنت لعنت لعنت لعنت لعنت لعنت لعنت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار