افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشاگری هفته نامه بیلد/ داعش ۱۱ هزار پاسپورت سفید دارد!

داعش

هفته نامه بیلد امروز یکشنبه به نقل از مقام های جرمنی نوشت: گروه تروریستی داعش بیش از 11 هزار و صد پاسپورت سفید سوری دارد که می توان آنها را با مشخصات فردی هر کسی پر کرد.

این هفته نامه به نقل از اسناد محرمانه پولیس فدرال و وزارت امور داخله جرمنی؛ افزود: بازرسان لستی از نمبر سریال های پاسپورت های سفید را جمع آوری کرده اند.

پاسپورت های سرقت شده، اوراق هویتی هستند که با مشخصات فردی هیچ کسی پر نشده و می تواند یک ابزار بسیار ارزشمند برای جاعلان باشد.

سرویس های امنیتی جرمنی بر این باورند که بیش از 18 هزار پاسپورت سفید از اماکن دولتی سوریه به سرقت رفته است و هزاران پاسپورت سفید در اختیار سایر گروه های تروریستی و افراطی غیر از داعش است.

سخنگوی پولیس جنائی جرمنی در این باره تاکید کرد: تحولات مربوط به شرایط پناهجویان نشان داده است که سازمان های تروریستی در حال استفاده از این فرصت هستند تا زمینه نفوذ مهاجمان یا حامیان اختمالی خود را به اروپا و جرمنی فراهم کنند.

اعضای گروه تروریستی داعش که یک سری حملات تروریستی و بم گذاری در پاریس را هماهنگ و اجرا کرده اند، دارای پاسپورت های جعلی بودند. در حملات تروریستی نووِمبر 2015 در پاریس بیش از 130 نفر کشته شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: پاسپورت های جعلی یا دستکاری شده بیشتر برای ورود غیرقانونی به اروپا استفاده می شود و انگیزه ای غیر از انجام یک حمله تروریستی برای انجام این کار وجود ندارد.

مقام های مهاجرت در جرمنی در سال 2016 عیسوی بیش از 8625 پاسپورت را جعلی تشخیص داده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار