افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 آوریل , 2013 لینک کوتاه خبر :

افشاگری عساکر انگلیسی: زندان مخفی آمریکا درعراق!

چند عسکر انگلیسی حاضر در یکی از زندان‌ های مخفی امریکا در بغداد از جزئیات شوک‌آور نقض حقوق بشر در عراق پرده برداشته‌ اند.
روزنامه گاردین روز گذشته در گزارشی بر پایه مصاحبه با عساکر انگلیسی حاضر در عراق از جزئیات شوک‌آور نقض حقوق بشر توسط امریکایی ها در عراق پرده برداشت .
این عساکرانگلیسی در زمان جنگ تحت رهبری امریکا در عراق وظیفه نگهبانی و نقل و انتقال در زندان مخفی میدان هوایی بین‌المللی بغداد را بر عهده داشتند.بر پایه این گزارش، این عساکر افشا کردند که زندانیان عراق به طور مرتب مورد شوک الکتریکی قرار می‌گرفتند.
یکی از این عساکرکه در این زندان خدمت کرده است، در این باره گفت: ” مردی را دیدم که قبل از آنکه وی را به سمت کانتینربکشند، پای مصنوعیش را درآوردند و با آن بر سرش زدند. “به گزارش شبکه خبر ایران، به گفته ‎ی این عساکرانگلیسی بسیاری از زندانیان عراق این بازداشتگاه مخفی که کمپ”ناما” نام دارد، همچنین مدت زیاد در سلول‌هایی با ابعاد لانه یک سگ نگاهداری می‌شدند.
این در حالیست که تحقیقات انجام شده از سوی سازمان دیده‌ بان حقوق بشر نبر اشکار کرده است که زندانیان این بازداشتگاه مورد” ضرب و شتم ، سرمای شدید، تهدید شدن به مرگ و تحقیر و انواع دیگری از شکنجه روحی قرار گرفته‌اند.”
افزون بر این در این گزارش آمده است که جنرال استنلی مک کریستال، قومندان ستاد مشترک نیروهای عملیات ویژه در عراق ، بارها در این زندان دیده شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار