افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشاگری جدید از افشاگر اسرار خاندان سعودی!

افشاگر اسرار خاندان سعودی در حساب تویتر خود، نوشت عربستان سعودی در آستانه تغییرات گسترده ای است و کسانی که در این مسیر مانع تراشی می کنند، محبوس خواهند شد.

به گزارش افغان تلکس به نقل از العالم؛ فعال تویتری سعودی از آغاز تغییرات گسترده سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در نظام آل سعود خبر داد.

براساس این راپور، مجتهد فعال تویتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی در حساب تویتر خود به نقل از یک مستشار بلندپایه امریکائی که در پلان اقتصادی چشم انداز 2030 اشتراک دارد، نوشت عربستان سعودی در آستانه تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده ای است و کسانی که در این مسیر مانع تراشی می کنند، محبوس خواهند شد.

مجتهد به نقل از این مستشار امریکائی افزود براساس این تغییرات محمد بن سلمان در رأس قدرت سیاسی قرار می گیرد و عربستان سعودی از نظر اجتماعی به سمت ایجاد جامعه لائیک (غیرمذهبی) پیش خواهد رفت.

در حوزه اقتصادی نیز این کشور شاهد فروش شرکت تیلی آرامکو و وضع مالیات های جدید خواهد بود. این پروگرام با هماهنگی افراد نزدیک به دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا و همچنین اسراییل ، مصر و امارات عربی متحده اجرا خواهد شد.

مجتهد افزود بازداشت گسترده مبلغان و فعالان مدنی پوهنتون ها و روشنفکران که به تازه گی در عربستان سعودی صورت گرفته است، مقدمه اجرای پلان بازداشت های وسیع است و هدف از آن برچیدن موانع موجود برسر راه تغییرات اجتماعی و آموزشی آتی است. این پروگرام در آینده شامل بازداشت گسترده قضات و شاهزادگان و افسران نزدیک به محمد بن نایف (ولیعهد سابق) خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار