افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

افشاگری اردوغان از کمک های نظامی امریکا به تروریست ها

افشاگری اردوغان امریکا

اردوغان رییس‌جمهور ترکیه طی سخنانی به افشای آمار تجهیزات ارسالی امریکا برای گروه‌های تروریستی درسوریه پرداخت.
رییس‌جمهور ترکیه مدعی شد که نیروهای این کشور در جریان عملیات درع‌ الفرات (سپر فرات) در شمال سوریه، 3 هزار تروریست را به هلاکت رسانده‌اند.

وی طی سخنانی در جمع اعضای حزب‌ عدالت و توسعه گفت: ما 3 هزار تروریست داعشی را در سوریه به هلاکت رساندیم و می‌توانیم بقیه تروریست‌ها را نیز در شرق و در عراق از بین ببریم.

اردوغان درباره ادلب گفت: ما تلاش تروریست‌ها را ناکام خواهیم گذاشت، همانگونه که در عملیات درع‌ الفرات و در عفرین این کار را کردیم.

وی در واکنش با اخبار نشر شده در خصوص حلقه دفاعی که حزب اتحاد دموکراتیک در پی ایجاد آن در شمال سوریه است گفت: ما بخش غربی گذرگاه تروریستی در ادلب را منهدم خواهند کرد.

رییس‌جمهور ترکیه افزود: اگر تروریست‌ها تسلیم نشوند، ما به مبارزه خود علیه آن‌ها ادامه می‌دهیم و هر لحظه آن‌ها را هدف قرار خواهیم داد.

اردوغان در ادامه اظهار داشت: امریکا 4900 لاری حامل سلاح برای حمایت از گروه‌های تروریستی به شمال سوریه فرستاده است.

وی افزود: بین ما و امریکا همکاری راهبردی وجود دارد و ما باید برای مبارزه با تروریزم با امریکا همکاری کنیم، اما آن‌ها با سلاح از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و بنابراین این کشور باید در سیاست‌های خود تجدید نظر کند.

اردوغان گفت: امریکا به ما دروغ می‌گوید، اما کسی نمی‌تواند ما را فریب دهد، ما اقدامات لازم برای از بین بردن تروریزم در سوریه را انجام می‌دهیم.

رییس‌جمهور ترکیه تاکید کرد: تمام سلاح‌هایی که امریکا ارسال کرده، فروخته شده و برخی از این سلاح‌ها علیه ما در عراق استفاده می‌شود.

اردوغان اخیرا گفه بود که ما عملیات درع الفرات (سپر فرات) را در عفرین و منبج سوریه ادامه خواهیم داد.

وی پیش از این در نشستی خبری با امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه در پاریس گفت: شمال سوریه تهدیدی مستمر علیه ترکیه به شمار می‌رود و ما هرگز اجازه ایجاد گذرگاهی تروریستی در آنجا را نخواهیم داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار