افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

افسر سابق سیا به افشای اسرار محرمانه متهم شد!

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن، از جمله این اطلاعات محرمانه، افشای نقش فردی است كه در عملیات مخفی تعقیب و بازداشت ابو زبیده عضو ارشد گروه تروریستی القاعده شركت داشته است.

وارد كردن اتهام علیه جان كریكاكو، بخشی از سخت گیری وزارت دادگستری آمریكا در مورد افشاكنندگان اسرار و یكی از چندین پرونده مشابهی است كه در دوران ریاست جمهوری باراك اوباما رییس جمهوری این كشور مورد بررسی قرار گرفته است.

كریاكو چندی پیش اخباری را در اختیار خبرنگاران قرار داد كه در آن به نقش یك عضو وابسته در روند بازداشت ابو زبیده از اعضای مهم گروه القاعده اشاره شده بود. مشاركت این مامور در عملیات یاد شده، در زمره اطلاعات محرمانه به شمار می رفت.

كریاكو در كیفرخواست صادره همچنین به افشای نام یك مامور مخفی به یك خبرنگار ناشناس متهم شده است. به گفته مقامات آمریكایی، كریاكو افشای اطلاعات محرمانه را رد كرده است.

مامور سابق سیا در مصاحبه ای كه شبكه خبری ای بی سی در سال 2007 با وی انجام داد، القای حس غرق شدگی را به عنوان روش بازجویی ‘غیرضروری’ عنوان كرد.

وی خاطر نشان كرد كه این روش به منظور ایجاد آشفتگی روانی در ابو زبیده به طور موثری به كار گرفته شد. حس القای غرق شدگی 83 بار در مورد زبیده مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار