افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افزایش هزینه های تروریست پروری برای آمریکا

واشنگتن سلاح‌های جدیدی را برای گروه‌های تروریستی فعال در سوریه فرستاده است. این در حالی است که ماه گذشته نیز اعلام شد آمریکا ۵۰ تن سلاح و مهمات برای شورشیان در سوریه فرستاده بود.

 

یک سخنگوی ایتلاف بین المللی به رهبری آمریکا گفت: سلاح های جدیدی برای «نیروهای دموکراتیک» سوریه جهت مبارزه با داعش ارسال شده است. به گفته این منبع، هر چند جزییات آن هنوز فاش نشده، اما آمریکا تاکنون بارها برای نیروهای به اصطلاح میانه رو سلاح و مهمات فرستاده که در نهایت به دست تروریست های داعش افتاده است. نیروهای دموکراتیک به اصطلاح شامل گروه های عشایر عرب، کردها و نیروهای شورشی سوریه است که با دولت مرکزی می جنگند.

 

فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه نیز پنجشنبه گفت کشورش به زودی ناو هواپیمابر شارل دوگل را برای کمک به نیروهای دموکراتیک سوریه برای مقابله با داعش خواهد فرستاد.

 

هر مزدور ۲ میلیون دلار

کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا تاکنون بارها به بهانه مبارزه با داعش برای گروه های شورشی سلاح و مهمات فرستاده اند. این امر نه تنها کمکی به حل بحران سوریه نکرده بلکه بر وخامت بیشتر آن افزوده است.

 

روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» در گزارشی نوشت: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تاکنون برای هر مزدور دو میلیون دلار هزینه کرده است.

 

به گزارش این منبع، پنتاگون در سال ۲۰۱۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار برای آموزش۳۰۰۰ جنگجو و تجهیز آنان اختصاص داد و قرار بود از سال آینده نیز سالانه۵۰۰۰ جنگجو را به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش آموزش داده و به سلاح و مهمات آمریکایی مجهز کند. اما این برنامه پس از هزینه کردن ۳۸۴ میلیون دلار تعطیل شد، زیرا از ۱۸۰ مزدور برگزیده شده، آموزش دیده و تجهیز شده، فقط ۱۴۵ نفر در این برنامه باقی ماندند و از میان آنها فقط ۹۵ نفر در سوریه می جنگند.

 

این در حالی است که به گزارش رسانه های غربی، یک گروه از این تروریست های آموزش دیده در ماه سپتامبر، یک چهارم تسلیحات، مهمات و موترهایی را که دولت آمریکا در اختیار آنان قرار داده بوده، برای عبور امن از میان سرزمین های تحت اشغال داعش، تسلیم این گروه کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار