افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

افزایش میزان خودکشی در ایتالیا

 

آمارهای منتشر شده از افزایش میزان خودکشی مردم ایتالیا به دلیل بحران بدهی‌ها و شدت گرفتن اقدامات ریاضتی دولت در رم حکایت دارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «ان بی‌سی» نوشت: اعضای اتحادیه‌ بازرگانی در ایتالیا خشم شدید خود را در خصوص اقدامات دولت این کشور در جهت اجرای آنچه اصلاحات مالی می‌نامند، اما تماما چیزی جز ریاضت اقتصادی نیست و به خودکشی بسیاری در ایتالیا منجر شده است، اعلام کردند.

بنا بر این گزارش، اقدامات ریاضتی دولت ایتالیا در ماههای گذشته به بیکاری و افزایش بدهی‌های بسیاری از مردم این کشور منجر شده است که در بسیاری موارد به خودکشی منجر می‌شود.

این گزارش افزود: در ایتالیا موارد بسیاری هر روزه مشاهده می‌شود که به دلیل مشکلات اقتصادی و به ویژه ناتوانی در پیدا کردن شغل و گذران زندگی دست به خودکشی می‌زنند. در حقیقت بسیاری از مردم ایتالیا تا کنون ترجیح داده‌انده تا در نتیجه بحران اقتصادی و اقدامات ریاضتی به زندگی خود پایان دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، بحران بدهی‌ها طی یک سال گذشته اقتصاد ایتالیا را به لبه پرتگاه رسانده و فشار بسیاری را بر مردم این کشور وارد آورده است، بویژه افرادی که صاحب مشاغل کوچک هستند و یا برای چنین افرادی کار می‌کنند.

بنا بر اعلام انجمن مشاغل خرد در ایتالیا، از ابتدای سال جاری میلادی که تنها ۴ ماه از آن گذشته است تا کنون دست‌کم ۳۴ نفر در ایتالیا دست به خودکشی زده‌اند که دلیل این اقدام خود را نیز مشکلات مالی و اقتصادی عنوان کرده‌اند.

در حال حاضر افزایش شدید مالیات‌ها در کنار کاهش‌های شدید بودجه دولت برای مخارج عمومی و رفاه مردمی، از بین رفتن اعتبارات اقتصادی مردم در بانک‌ها بسیاری از مشاغل را در این کشور در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

 

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار