افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

افزایش كلاهبرداری های اینترنتی در انگلیس

سازمان پیشگیری از كلاهبرداری انگلیس موسوم به ‘سایفس’ در گزارش جدید خود اعلام كرده است كه امروز احتمال سوءاستفاده از اطلاعات فردی و بانكی افراد بیشتر از هر زمان دیگری است.

تلویزیون اسكای نیوز كه به این گزارش دسترسی پیداكرده است، روز دوشنبه گفت: كلاهبرداران این روزها با استفاده از روش های پیچیده نظیر هك كردن رایانه های شخصی، ارسال ایمیل های تقلبی، جا زدن خود به عنوان نهادهای دولتی، سازمان های خیریه و موسسات مالی تلاش می كنند به رمزهای عبور و اطلاعات هویتی افراد دست پیدا كنند.

بر اساس این گزارش انواع مختلف كلاهبرداری طی سال گذشته میلادی بطور متوسط حدود 9 درصد رشد داشته است كه در این میان دست كاری در حساب های بانكی حدود 35 درصد بیشتر از سال 2010 میلادی بوده است.

تلویزیون اسكای نیوز گفت: تلاش كلاهبرداران برای دستیابی به اطلاعات اعتباری افراد نیز از 285 فقره در سال 2007 به چهار هزار 841 فقره در سال 2011 میلادی افزایش یافت كه یك ركورد بی سابقه به شمار می رود.

‘وخامت اوضاع اقتصادی نیز باعث آسیب پذیری بیشتر مردم شده است و به همین دلیل تعداد بیشتری از شهروندان به دلیل نیاز مالی در دام كلاهبرداران می افتند.’

سازمان پیشگیری از كلاهبرداری در انگلیس در گزارش خود یاد آور شده است كه با توجه به افزایش فعالیت های آن لاین اقتصادی و بانكی، دسترسی به اطلاعات شخصی و اعتباری افراد این روزها آسان تر از هر زمان دیگری شده است.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار