افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش فشارهای بین المللی بر دولت میانمار

میانمار

به نقل از رویترز، تازه ترین برآوردهای سازمان ملل نشان می دهد که بیش از 300 هزار مسلمان روهینگیا از آغاز موج تازه خشونت ها در ولایت راخین به سوی سرحدات بنگلادیش فرار کرده اند، این مساله موجب افزایش فشارهای بین المللی بر دولت میانمار شده تا خشونت ها را پایان دهد. امریکا نیز خواستار حفاظت از جان ملکیان شده و بنگلادیش نیز خواستار کمک جامعه بین المللی برای مقابله با بحران انسانی شده است.

میانمار مدعی است که نیروهای امنیتی در حال اجرای عملیات پاکسازی برای دفاع از همه باشنده گان در برابر اقدامات شبه نظامیان روهینگیا است.

ولی مسلمانان روهینگیا که به بنگلادیش فرار کرده اند، از آتش سوزی و کشتار وسیع مسلمانان توسط نیروهای امنیتی میانمار خبر می دهند که هدف اصلی از این اقدامات مجبور کردن مسلمانان برای ترک ولایت راخین بوده است.

مقام ارشد حقوق بشر سازمان ملل نیز روز دوشنبه میانمار را به خاطر اجرای عملیات نظامی ظالمانه و پاکسازی قومی در ولایت راخین محکوم کرده است.

امریکا نیز اعلام کرده است که خشونت علیه آوارگان روهینگیا نشان می دهد که نیروهای امنیتی میانمار در حال حفاظت از جان ملکیان نیستند.

ارگ سفید با نشر اعلامیه ای اعلام کرد: ما از مقام های امنیتی میانمار می خواهیم تا به قانون احترام گذاشته و خشونت را متوقف کنند و به آواره کردن ملکیان از همه اقوام و قومیت ها پایان دهند.

موج جدید خشونت ها در میانمار پس از حملات هماهنگ شبه نظامیان به مقرهای پولیس و یک پایگاه نظامی در 25 آگِست در ولایت راخین تشدید شده است.

هنوز هزاران مسلمان روهینگیا در ولایت راخین بدون سرپناه و مواد غذایی هستند و بسیاری از آنها سعی می کنند با گذشتن از مناطق کوهستانی و مزارع برنج خود را به بنگلادیش برسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار