افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

افزایش روزافزون جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در امریکا

اسلام

این جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۶ نسبت به قبل از آن خود افزایش ۴۴ فیصدی داشته است.

مطالعه‌ای که از سوی گروه موسوم به شورای روابط امریکایی–اسلامی (CAIR) نشر شده نشان داد که در سال ۲۰۱۷، ۳۰۰ مورد موارد مربوط به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در امریکا ثبت شده است.

براساس اعلام این گروه که بزرگترین سازمان حمایت از مسلمانان و حقوق مدنی آنها در امریکا است این دومین سال متوالی است که این جرایم روندی افزایشی در امریکا دارد.

این راپور بخشی از تقصیر مربوط به این اتفاق را به سیاست‌ها و صحبت‌های دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا علیه مسلمانان دانسته است.

این مطالعه مشخص کرده که ۳۰۰ مورد مربوط به این جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۶۰ موردی که در سال ۲۰۱۶ ثبت شده افزایش نشان داده است.

راپوری که مربوط به این جرایم در سال قبل از آن نشر شده نشان داده که این جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۶ نسبت به قبل از آن خود افزایش ۴۴ فیصدی داشته است.

وکلای گروه CAIR همچنین اقدام به تحقیق درباره ۵۶۵۰ مورد حادثه راپور شده علیه مسلمانان کرده و دریافتند که کمتر از نیمی از آنها درست بوده‌اند.

در عین حال این موارد که شامل ۲۵۹۹ اتفاق علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۷ استند در مقایسه با سال ۲۰۱۶ افزایش ۱۷ فیصدی داشته‌اند.

بالغ بر یک سوم این حوادث ارتباط مستقیمی با آژانس‌های فدرال داشته‌اند که این تقریبا یک سطح بی سابقه خصومت مقام‌های دولتی علیه یک اقلیت مذهبی را نشان می‌دهند.

نهاد عواد، مدیر اجرایی سازمان CAIR گفت: نه فقط این حوادث علیه مسلمان‌ها روند افزایشی خود را ادامه داده بلکه فیصد بیشتری از آنها نیز با خشونت همراه بوده‌اند و اطفال، جوانان و خانواده‌های امریکایی که مسلمان بوده و یا گمان مسلمان بودن آنها وجود داشته را هدف گرفتند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار