افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

صدای افراط ‌گرای پاکستانی نیز از سکوت آل سعود بلند شد!

مولانا سمیع الحق

در پی تصمیم اخیر رییس جمهوری امریکا درباره قدس اشغالی ، مولانا سمیع الحق، رییس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان هم آل سعود را مورد انتقاد قرار داده و خواستار واکنش ایتلاف سعودی به این تصمیم شد.

به نقل از اسلام تایمز، مولانا سمیع الحق تصمیم ترمپ در خصوص انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی را محکوم کرده و خواستار واکنش مسلمانان جهان شد.

این افراط ‌گرای پاکستانی که با طالبان بیعت کرده است نیز سکوت آل سعود را تاب نیاورده و ضمن انتقاد از آنان خواستار واکنش جدی ایتلاف سعودی به تصمیم امریکا شد.

رییس حزب جمعیت علمای اسلام افزود: شاه سلمان نباید در مورد این موضوع مهم سکوت کند بلکه زمان آن رسیده تا ایتلاف سعودی را در یک میدان واقعی مورد آزمایش قرار دهد.

وی تاکید کرد: اگر این اتفاق نیفتد و آنها از حقوق مسلمانان دفاع نکنند، آل سعود باید پاسخگو باشند و بگویند که درست کردن ایتلاف دوای کدام درد و مریضی بوده است.

سمیع الحق تصریح کرد: ما منتظر می‌مانیم و می‌بینیم که ایتلاف سعودی توان نجات مسلمانان فلسطینی را دارد یا تمام ادعاهای این ایتلاف بیهوده است.

او گفت: شاه سلمان باید بداند که تنها خادم حرمین شریفین نیست بلکه باید محافظ قبله اول مسلمانان باشد و در این راه از هیچ تلاشی دست برندارد.

وی اضافه کرد: دیگر زمان آن رسیده است تا این مشکل را برای همیشه تمام کنیم، ارتباط دپلوماتیک خود با امریکا را قطع کنیم، و اگر نیاز به جنگ بود هم از ایتلاف آل سعود استفاده کنیم و به جهانیان اثبات کنیم که تصمیم امریکا را نخواهیم پذیرفت.

در پی تصمیم ترمپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی بسیاری از کشورهای جهان موضع گرفته و این حرکت امریکا را محکوم کردند.

دولت آل سعود تا کنون واکنشی علیه اقدام امریکا نداشته و ایتلاف سعودی که پیشتر هدف تاسیس آن دفاع از حقوق مسلمانان بیان شده بود سکوت معناداری در قبال تصمیم ترمپ اتخاذ کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار