افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

افراد مسلح در كراچی دختر و ھمسر یك نمایندہ پارلمان ایالتی پاكستان را به قتل رساندند

 مقامهای پلیس پاكستان روز سه شنبه اعلام كردند: افراد مسلح در ادامه ترورھای ھدفمند در شھر بندری كراچی،دختر و ھمسر ‘میر بختیار دومكی’ نمایندہ پارلمان ایالت بلوچستان پاكستان را با شلیك گلوله به قتل رساندند.

 

منابع پلیس شھر كراچی گفتند: دست كم ھفت نفر طی 24 ساعت گذشته با انگیزہ ھای اختلافات فرقه ای و سیاسی مورد ھدف قرار گرفته و ترور شدند.

بر اساس این گزارش، افراد مسلح ناشناس اواخر شب گذشته در حمله به یك دستگاه خودرو حامل ھمسر و دختر نمایندہ پارلمان ایالت بلوچستان، آنها را بهمراه رانندہ خودرو به قتل رساندند.

رسانه های محلی نوشتند: همسر و دختر’میر بختیار دومكی’ نمایندہ پارلمان ایالت بلوچستان به دلیل اختلافات سیاسی وی ،مورد ھدف قرار گرفته و ترور شدند.

با این حال ‘بختیار دومكی’ گفته كه تاكنون ھیچ نوع عدالتی از سوی دولت پاكستان نسبت به ترور اعضای خانواده وی صورت نگرفته است.

‘ میر بختیار دومكی ‘نوہ ی ‘نواب اكبر بگتی’ یك رھبر مشھور قوم بلوچ در ایالت بلوچستان است كه در سال 2006 میلادی در عملیات ارتش پاكستان كشته شد.

پلیس كراچی با اشارہ به اینكه ھنوز ھدف از قتل ھمسر و دختر این نمایندہ پارلمان ایالتی پاكستان مشخص نیست، اظھار داشت: ممكن است این حادثه بر اثر اختلافات خانوادگی به وجود آمدہ باشد.

براساس گزارش پلیس، ھمسر و دختر میر بختیار دومكی برای شركت در یك مراسم عروسی داخل خودرو بودند كه در حمله مهاجمان مسلح به قتل رسیدند.

افراد مسلح پس از ارتكاب جرم به سرعت از محل حادثه متواری شدند.

در ھمین حال جنبش متحدہ قومی پاكستان (MQM) در كراچی اعلام كردكه سه تن از حامیان آن روز گذشته (دوشنبه) در جریان قتل ھای ھدفمند در این شھر به قتل رسیدند.

‘الطاف حسین’ رھبر جنبش سیاسی متحدہ قومی با اظھار نگرانی شدید نسبت به بازگشت خشونت ھای فرقه ای و سیاسی در شھر بندری كراچی، از مسوولان مربوطه خواستار برخوردھای جدی علیه جنایتكاران و عناصر مرتبط با این حوادث شد.

پیش از این افراد مسلح و تروریست ها در ادامه ترورهای هدفمند شیعیان در شهر كراچی ،سید ‘تاثیر عباس زیدی’ یكی از فعالان شیعه پاكستان، سید جعفر محسن رضوی رھبر كاروان آل عبای شھر كراچی و سه وكیل شیعه این شھر را به شهادت رساندند.

یك افسر پلیس در كراچی گفت : یگان ھای ضد تروریستی و نیروھای امنیتی با انجام عملیات جستجو در مناطق خشونت زدہ شھر كراچی، شش نفر از افراد مرتبط با ترورھای ھدفمند این شھر را بازداشت كردند.

وی افزود: این شش متهم با توجه به گزارش ھا و اطلاعات محرمانه ای كه به سازمان ھای امنیتی واصل شده ، بازداشت شدند.

علاوہ بر این شبكه ھای خبری پاكستان با اشارہ به اینكه نیروھای امنیتی در شھر كراچی مشغول انجام عملیات جستجو برای بازداشت عناصر و عوامل مرتبط با ایجاد خشونت ھای فرقه ای و سیاسی در شھر كراچی ھستند، تصاویری و گزارش هایی را از جستجوی خانه به خانه تكاوران و ماموران پلیس در كراچی را به نمایش گذاشتند.

سال گذشته میلادی , كراچی شاهد تكرار قتل های هدفمند قومی ، فرقه ای و سیاسی بود و طی آن بیش از یك هزار نفر كشته شدند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار