افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

افتتاح کنسولگری آمریکا در هرات

نخستین کنسولگری امریکا در افغانستان، طی یک مراسم رسمی با حضور معاون وزارت امور خارجه امریکا و شماری از مسئولین ولایات حوزه غرب کشور، درهرات افتتاح شد.

ویلیام جی برنز، معین وزارت امور خارجه امریکا طی سخنانی در این مراسم از هرات به عنوان ولایتی “تاریخی با فرهنگی غنی و سرشار از عوامل بالقوه اقتصادی و مکانی بسیار مهم برای حضور دیپلماتیک” امریکا نام برد.

با توجه به اینکه شهر هرات یک شهرهای مهم اقتصادی کشور به حساب می آید آمریکا با تسلط بر این شهر می خواهد هزینه های خود را از این طریق تامین نماید.

معاون وزارت خار جه آمریکا که در مراسم گشایش کنسولگری آمریکا در هرات سخن می گفت تاکید ورزید که اگر طالبان می خواهد که جزیی از آینده افغانستان باشند باید روابطشان را با القاعده قطع کنند، قانون اساسی افغانستان را بپذیرند و از خشونت دست بردارند.

وی می گوید که اگر طالبان راه صلح را اختیار نکنند با برخورد جدی نیروهای افغانستانی و خارجی روبرو خواهند شد.

معاون وزارت خار جه آمریکا می گوید که اکنون یک جاده به سوی صلح در برابر طالبان قرار دارد و آنان می توانند به زندگی صلح آمیز برگردند و کسانی که این راه را انتخاب نکند با آنان بگونه ای جدی برخورد نظامی خواهد شد.

وی هم چنین تاکید می ورزد که هراس افگنان از پناهگاه های امنشان بیرون رانده خواهد شد.

او یک بار دیگر بر تعهدات دراز مدت کشورش برای افغانستان تاکید ورزید و افزود که افتتاح کنسولگری این کشور در هرات آغاز فصل تازه ای از کمک های آمریکا برای پشتیبانی از مردم افغانستان است.

در این حال سرکنسول سفارت آمریکا در هرات از آغاز برنامه های توصیه ای تازه این کشور در روستاهای هرات خبر می دهد.

قرار بود این کنسولگری در اواخر سال 2010 میلادی در ولایت هرات افتتاح گردد و ان هم این نخستین کونسولگری آمریکا درافغانستان است که درولایت هرات ایجاد شده است.

 

 

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار