افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلام مخالفت شاروال لندن از سفر ترمپ به بریتانیا

شاروال لندن

بعد از خبر رسانه ها مبنی بر سفر ترمپ به بریتانیا، شاروال پایتخت بریتانیا در اعلامیه ای اعلام کرده که او و لندنی‌ها مخالف سفر رسمی دونالد ترمپ به بریتانیا هستند.

ماه گذشته بود که رسانه‌ها خبر دادند که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا ماه فِبریوری سال 2018 به بریتانیا سفر می‌کند تا سفارت جدید امریکا را در لندن افتتاح کند.

طبق راپور روزنامه دیلی میل، بعد از درگیری های بسیار پیرامون سفر ترمپ به بریتانیا، قرار است رییس جمهور امریکا تا دو ماه آینده به بریتانیا سفر کند اما ملاقاتی با ملکه الیزابت نخواهد داشت.

مردم بریتانیا بارها رسما برای سفر ترمپ به کشورشان اعتراض کرده بودند و این سفر در سال 2017 انجام نگرفت. از دلایل اعتراض مردم بریتانیا قوانین ضد مسلمانان ترمپ، رویکرد نژادپرستانه وی و همچنین حمایتش از راست‌گرایان افراطی در بریتانیا بود.

حالا شاروال لندن که بارها با مواضع ضد مهاجران و ضد اسلامی رییس‌جمهور امریکا مخالفت کرده، اعلامیه ای درباره سفر آتی دونالد ترمپ به بریتانیا نشر کرده است.

صادق خان تصریح کرد: من من‌حیث شاروال همیشه برای حفاظت از منافع و امنیت لندنی‌ها صحبت خواهم کرد. من قبلا از ترزا می خواسته بودم که پیشنهاد بدون ملاحظه و غیرعقلانی خود درباره سفر رسمی و دولتی رییس‌جمهور ترمپ(به بریتانیا) را پس بگیرد .

او ادامه داد: به دنبال اقدام اخیر رییس‌جمهور ترمپ در تویتر برای ترویج یک گروه افراطی و پست که تنها برای کاشتن بذر تفرقه و نفرت در کشورمان وجود دارد، وضاحت است که از هیچگونه سفر رسمی(ترمپ به بریتانیا) استقبال نخواهد شد.

اشاره او به اقدام ترمپ در باز نشر سه تویت گروه افراطی و ضد اسلامی اول بریتانیا است؛ تویت‌هایی که محتوای آنها آشکارا علیه مسلمانان بوده است.

شاروال لندن افزود: لندن، جایی برای آرامش، پذیرش و تنوع است و آقای ترمپ بارها و بارها نشان داده است که نظراتش کاملا مغایر با ارزش‌هایی است که لندنی‌ها آنها را عزیز می‌دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار