افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 8 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلام خلافت جدید داعش در فضای مجازی

خلافت داعش فضای مجازی

به گفته مدیر اطلاعات مرکز ملی مقابله با تروریزم امریکا گروه ترویستی داعش عملیات‌های خارجی خود را طی دو سال گذشته طراحی و اجرا کرده و ادعا کرده که از جَنیوری سال جاری عیسوی دستکم با ۲۰ حمله علیه منافع غرب ارتباط داشته است.

سناتور‌ها و مقامات امنیت ملی امریکا هشدار دادند که فروپاشی خلافت خودخوانده داعش توانایی این گروه تروریستی برای الهام‌بخش بودن حملات به اهداف غربی از طریق انترنت را از بین نمی‌برد.

وی به یکی از کمیته‌های سنای امریکا گفت: متاسفانه فروپاشی خلافت داعش و از دست دادن قلمروهایش به معنای کاهش توانایی این گروه تروریستی در الهام‌بخش حملات بودن نیست. توانایی داعش برای ارتباط برقرار کردن با طرفدارانش در سراسر جهان از طریق ظرفیت رسانه‌های اجتماعی‌اش بی‌سابقه است و به این گروه امکان دسترسی به تعداد وسیعی از افراط‌گرایان خشونت‌آمیز داخلی را می‌دهد.

ایتلاف ضد داعش تحت رهبری امریکا برآورد کرده که کمتراز سه هزار شبه‌نظامی متعلق به این گروه تندرو همچنان در عراق و سوریه هستند.

از سوی دیگر مارک میچل، معاون وزیر دفاع امریکا در عملیات‌های خاص گفت: از بین رفتن خلافت فزیکی داعش به معنای پایان کار این گروه یا دیگر سازمان‌های تروریستی جهانی نیست. داعش همزمان با از دست دادن قلمروهای خود بیش از پیش به ارتباطات مجازی تکیه کرده است و به الهام‌بخش بودن حملات توسط مردم آسیب‌پذیر ادامه می‌دهد.

رون جانسون، رییس کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای امریکا گفت: این خلافت جدید داعش در فضای مجازی است.

  1. Walid Barakzai :

    اینه بخیر دیگه گپ داعش هیچ بد کده نمیتاند در هیچ جای

  2. Aleine Mann :

    خوب میکنه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار