افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اعتراف مقام سیا به دخالت های امریکا در جهان

سازمان سیا

به گزارش افغان تلکس به نقل از رییس پیشین سیا در واکنش به تاریخ مداخله امریکا در انتخابات خارجی در سراسر جهان قهقهه زدند.
رییس پیشین سیا در مصاحبه اخیر خود با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز همراه با مجری این برنامه در واکنش به تاریخ مداخله امریکا در انتخابات خارجی در سراسر جهان قهقهه زدند.

در طول این مصاحبه، زمانی که مجری پروگرام از رییس پیشین سیا خواست تا تایید کند که امریکا در انتخابات مردم سایر جهان خرابکاری نمی کند، جیمز وولسی با لبخند تمسخرآمیزی که بر لب داشت،‌ گفت این اتفاق و مداخله ها صرفا با دلیلی بسیار خوب انجام می شوند و در ادامه به مواردی از تلاش های سیا برای تاثیرگذاری در نتایج انتخابات یونان و ایتالیا بعد از جنگ جهانی دوم اشاره کرد.
نویسنده این راپور نوشت پرداختن به موضوع مداخله روسیه در نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا حواس ها را از پرداختن به این حقیقت که دولت واشینگتن تاریخی بسیار طولانی و بسیار خونین در بی ثبات و سرنگون کردن دولت های خارجی با هدف تامین منافع اقتصادی اش دارد، پرت کرده است.
بر اساس این راپور، تلاش های امریکا برای خرابکاری های بین المللی تا امروز ادامه دارد و این در حالیست که رییس پیشین سیا در مصاحبه با فاکس نیوز درباره این خرابکاری ها مزاح می کند و مدعی است که مداخله امریکا در سیاست کشورهای خارجی با هدف اعمال دموکراسی انجام می شود.
ریل نیوز نوشت از نظر مجری فاکس نیوز و رییس پیشین سیا سیاست امریکا که منجر به مرگ ملیون ها نفراز مردم در سراسر جهان شده، خنده دار است. دهه هاست که امریکا دلگی های مرگ فاشیست را آموزش داده و تجهیز کرده که این امر منجر به روی کار آمدن حکومت های استبدادی جنایت بار شده است.
این پایگاه خبری نوشت بدترین نمونه از دخالت های خارجی امریکا به کودتاهای نظامی بسیار سازمان سیا و سرنگون کردن دولت های خارجی مربوط می شود. وقتی رای دهندگان در چیلی در سال 1970 عیسوی، سالوادور آلنده را من‌حیث رییس جمهور خود انتخاب کردند، امریکا ملیاردها دالر برای گروه های مخالف جناح راستی و رسانه ها هزینه کرد تا او را از قدرت کنار بزند.
زمانی که این تلاش های امریکا در چیلی با شکست روبرو شد، سازمان سیا از یک کودتای نظامی برای سرنگون کردن دولت چیلی حمایت کرد و دولت آگوستو پینوشه را روی کار آورد که او نیز با حمایت دولت امریکا مخالفان سیاسی اش را به خون کشید.بر اساس راپور ریل نیوز، رییس پیشین سیا تاکید دارد که امریکا این سیاست های خونین در زمینه مداخله در امور سایر کشورها را با هدف حمایت از دموکراسی پیگیری می کند اما تاریخ نشان داده است که عکس این موضوع صحت دارد و امریکا غالبا به تخریب و نابودی صریح دموکراسی می پردازد تا از نظام سرمایه داری حمایت کند.
حتی روزنامه امریکایی نیویارک تایمز نیز به تاریخ خشونت بار مداخله های خارجی دولت واشینگتن اذعان کرده و نوشته است که راپور عملیات روسیه در انتخابات 2016 امریکا نسخه سایبری همان اقداماتی است که امریکا دهه ها به انجام آن مشغول است.رییس پیشین عملیات سیا در روسیه نیز در گفت‌وگو با نیویارک تایمز ضمن تایید اینکه امریکا قطعا در انتخابات سایر کشورهای خارجی خرابکاری کرده،‌ ابراز امیدواری کرده است که دولت واشینگتن به این روند خود ادامه دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار